کد خبر: 923515 A

فرماندار شهرستان فراهان:

امسال مراسم جشن تیرگان در فراهان برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، فرماندار شهرستان فراهان گفت: با توجه به شرایط خاص فعلی و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، امسال مراسم جشن تیرگان در فراهان برگزار نمی‌شود.

خزائی پور افزود: این جشن از جمله مراسم‌های آئینی و مذهبی است که هر ساله در روز اول تیر‌ در جوار امامزاده احمد‌بن علی(ع) ذلف‌آباد شهر فرمهین برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی حفظ سلامت شهروندان در اولویت مسئولان است، تاکید کرد: با اعلام وضعیت زرد کرونا در شهرستان و به منظور پیشگیری از بروز و شیوع این ویروس، برنامه جشن تیرگان برخلاف سال‌های گذشته ، امسال در شهرستان فراهان برگزار نخواهد شد.

فرماندار شهرستان فراهان با تاکید بر اینکه ازدحام جمعیت موجب انتقال ویروس، می‌شود، افزود : در صورت بی احتیاطی و رعایت نکردن موارد بهداشتی در پیشگیری و مقابله با کرونا، شهرستان به وضعیت قرمز و بحرانی تبدیل می شود و امیدواریم مردم همراهی کنند تا به زودی این مشکل و بحران را پشت سر بگذاریم.

مردم فراهان اغلب کشاورز هستند و هر سال در ابتدای تابستان و همزمان با فصل برداشت محصول به شکرانه دسترنج کشت خود ، جشن تیرگان را برگزار می کنند و این مهم در باورهای اهالی بومی این منطقه جایگاه خاصی دارد.

سلامت فرماندار شهرستان ویروس جشن فراهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر