کد خبر: 923298 A

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اینکه برای هر تصمیم مهم شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی استان باید به ستاد ملی ارجاع تا در این زمینه تصمیم گیری شود، صحیح نیست و شورای گفتوگو باید در خصوص مسایل اقتصادی استان اختیار داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی، در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوص در استانداری آذربایجان شرقی با طرح این سئوال که چرا باید واردات برخی کالاها مانند نهاده های دامی یا شکر در انحصار عده ای خاص باشد؟ افزود: باید مجوزهای لازم صادر شود تا در خود استان برای واردات و تامین نیازهای صنایع تصمیم گیری شود.

وی اظهار داشت: اینکه برای هر تصمیم مهم شورای گفت‌وگوی استان باید به ستاد ملی ارجاع تا در این زمینه تصمیم گیری شود، صحیح نیست و شورای گفت وگو باید در خصوص مسایل اقتصادی استان اختیار داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی، گفت: برای رونق چرخه اقتصادی استان، آنهایی که به استان مربوط است تصمیم گیری می‌شود و بقیه موارد که از عهده ما خارج است نیز به مرکز پیشنهاد می‌شود تا در این خصوص تصمیم گیری شود.

پورمحمدی، بخشودگی جرایم دیرکرد وام‌های تولیدکنندگان را خواستار شد و ادامه داد: ۱۳ رسته شغلی برای بخشودگی جرایم دیرکرد وام ها انتخاب و معرفی شده است ولی باید با کارشناسی بیشتر تمام واحدهای آسیب دیده مشمول این بخشنامه شوند.

در این جلسه مشکلات واحدهای تولید آرد و تامین مواد اولیه صنایع غذایی استان مورد بررسی قرار گرفت و موارد پیشنهادی فعالان این حوزه تصویب شد.

آذربایجان شرقی بخش خصوصی دولت کارشناسی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر