کد خبر: 923162 A

نماینده ولی فقیه در گیلان:

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم تشکیل اتاق فکر در حوزه محیط زیست، گفت: باید گفتمان سازی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله رسول فلاحتی شنبه در دیدار مدیرکل و معاونان محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه اهمیت حفظ محیط زیست، اظهار کرد: دین اسلام نیز به تمام بخش‌های محیط زیست توجه داشته است.

وی در ادامه به وضعیت محیط زیست استان گیلان اشاره و با بیان اینکه به واسطه زیباهایی طبیعی استان گیلان هر ساله شاهد حضور مسافران زیادی در استان هستیم، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته هیچ اقدام تأثیرگذاری در زمینه حفظ محیط زیست انجام نشده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست استان، گفت: این اقدامات در تراز انقلاب و مردم استان گیلان نبوده و البته برخی اقدامات تخریب‌ها و ویرانی‌هایی به دنبال داشته است.

وی به وضعیت پسماند منطقه سراوان در ۴۰ ساله گذشته اشاره و بیان کرد: ارتفاع زباله در این منطقه به حدود ۱۰۰ متر می‌رسد و شیرابه ناشی از این زباله سبب شده برای مردم این منطقه مشکلات فراوانی و همچنین دو رودخانه زرجوب و گوهر رود شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اجرای طرح بایوجمی در تالاب انزلی و با بیان اینکه به گفته متخصصان امر اجرای این طرح آسیب‌های فراوانی به دنبال دارد، افزود: البته اخیراً اقداماتی برای تصفیه شیرابه‌های سراوان انجام شده که کافی نیست.

وی با بیان اینکه باید در حوزه محیط زیست از افرا متخصص و متعهد استفاده شود، اظهار کرد: محیط زیست گیلان برای انجام اقدامات تأثیرگذار نیازمند تشکیل یک اتاق فکر بوده گفتمان سازی در حوزه محیط زیست باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تخریب سواحل استان به واسطه حضور سالانه ۳۰ میلیون گردشگر، گفت: گفتمان سازی زیست محیطی سواحل گیلان ضرورت دارد و باید در این بخش نیز برنامه داشته باشیم.

امام جمعه انقلاب محیط زیست ولی فقیه حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر