کد خبر: 923156 A

در نشست بررسی مناسبات اقتصادی مطرح شد؛

معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به جایگاه منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همسایگان شمالی؛ منطقه آزاد می تواند نقش بیشتری در گسترش مناسبات اقتصادی، ترانزیتی و گردشگری با کشورهای فوق ایفا کند.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، محمدولی روزبهان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار کرده و در خصوص برنامه های توسعه ای و نقش این منطقه در فعال سازی کریدورهای بین المللی و اوراسیا به تبادل نظر پرداختند.

در این نشست مدیرعامل سازمان به بیان گزارشی از وضع موجود و برنامه های آتی سازمان جهت تحقق راهبردهای ترانزیتی و تحقق دستورالعمل های اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه پرداخت و اظهار داشت: در همین راستا در سال جاری عملیات احداث شهرک صنعتی ناحیه سه منطقه آزاد انزلی در مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت ۲۰۰ واحدی تولیدی آغاز می شود تا شاهد توسعه ظرفیت صادراتی کشورمان به حوزه دریای خزر و اتحادیه اقتصادی اوراسیا بهمراه افزایش میزان اشتغالزایی باشیم.

معاون اول رئیس جمهور دراین دیدار با تأکید بر جایگاه منطقه آزاد انزلی در فعال سازی کریدورهای بین المللی شمال- جنوب و چین- قزاقستان-ایران، اضافه کرد: با اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه ریل سراسری، بنادر شمالی- جنوبی کشور به یکدیگر متصل شده و ابراز امیدواری کرد که با تکمیل زیرساخت های لازم و اقدامات صورت گرفته از سوی آن سازمان ، شاهد افزایش میزان بهره وری کشورمان از کریدورهای ترانزیتی باشیم.

وی با اشاره به تأثیر توسعه ظرفیت های گردشگری و تولیدی- صنعتی بخش خصوصی در منطقه جهت گسترش صنعت توریسم و افزایش صادرات به بازار کشورهای فوق، افزود: با توجه به جایگاه منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همسایگان شمالی؛ منطقه آزاد می تواند نقش بیشتری در گسترش مناسبات اقتصادی،ترانزیتی و گردشگری با کشورهای فوق ایفا کند.

جهانگیری در پایان تصریح کرد: با توجه به سال رونق تولید؛ گسترش و ایجاد ظرفیت برای واحدهای صنعتی اهمیتی ویژه داشته و سازمان منطقه آزاد انزلی در کنار اولویت های مهم توسعه؛ توجه ویژه ای به حوزه گسترش صنایع داشته باشد.

ایران رییس جمهور قزاقستان گردشگری معاون اول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر