کد خبر: 922591 A

یادداشتی از مرادی شهدادی/

کرونا ویروس با نام علمی Covid19، مهمان ناخوانده ای که ماه هاست چهار نعل، تمام مرزهای جغرافیایی را درنوردیده؛ این روزها نیز با برداشتن محدودیت های اجتماعی و به رغم خوش بینی و اعتقاد کاذب برخی کارشناسان به تأثیر گذاری گرمای هوا، شدیدا دلبسته دیار شرجی جنوب شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، جعفر مرادی شهدادی روزنامه نگار هرمزگانی در یادداشتی آورده است:

قدرت بیماری زایی این ویروس و میزان ابتلای شدید برخی از شهروندان به آن، هنگامی بیشتر به چشم می آید که با اینفوگرافیک وضعیت بیماری کرونا در دیگر استان ها از جمله فارس و یزد مقایسه شود.

و این یعنی باید بپذیریم زیرساخت های درمانی هرمزگان (به رغم تلاش های خالصانه و فداکاری پزشکان، پرستاران و کادر درمانی) نه تنها از استان های مورد اشاره، بلکه از متوسط کشوری نیز پایین تر بوده و یقینا همین کمبودها می تواند در آینده فرسایش کادر درمانی استان را بدنبال داشته باشد.

بنابراین اکنون هرمزگانیان بار دیگر با اجرای سیاست های پیشگیرانه و ایجاد پویش های همدلی و راه اندازی کمپین های «نه به سفرهای غیر ضروری» و «عدم شرکت در جشن ها، دورهمی ها و دیگر مجالس» صرفا جهت مهار این ویروس، سیستم بهداشت و درمان استان را که متاسفانه تاکنون ۱۶۳ نفر از کادر مجرب آن مبتلا و یک نفر نیز جانش را تقدیم وطن کرده، همراهی خواهند کرد؛ چرا که با این نوع رفتار اجتماعی، تندرستی و شادابی فرزندان خود و پویایی جامعه را می خواهند.

تردید ندارم با رعایت جدی پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اجرای مجدد برخی محدودیت ها از جمله تعویق زمان برگزاری امتحانات حضوری مدارس و دانشگاه ها، تعطیلی موقت سیستم اداری و قرنطینه استان های در وضعیت هشدار توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و مهمتر از آن تزریق روحیه و امید به کادر درمانی و همچنین مراقبت های بیشتر از مبتلایان، قطعا بر این ویروس مرموز پیروز خواهیم شد./ ان شاءالله

بهداشت و درمان جامعه ویروس سیاست هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر