کد خبر: 922574 A

معاون سیاسی استاندار خبرداد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: آئین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز ۱۶ خرداد در ۶ شهر استان شامل آبیک، خاکعلی، محمدیه، الوند، آوج و آبگرم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی با اعلام این خبر اظهار داشت: شهرهای یاد شده که آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در آنها برگزار شد، به لحاظ ابتلا و شیوع ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین افزود: تمهیدات لازم توسط ستادهای نمازجمعه در این مناطق برای اقامه این آیین عبادی سیاسی فراهم شده است .

حبیبی از نمازگزاران خواست، با رعایت نکات بهداشت فردی و نیز جمعی و همراه داشتن ماسک ، سجاده و رعایت فاصله‌اجتماعی در مراسم شرکت کنند.

وی از دیگر تمهیدات اندیشه شده برای نمازگزاران را کوتاه کردن مدت زمان برنامه نماز جمعه اعلام کرد و  نمازگزاران خواست که تا حد امکان از آوردن  کودکان را به همراه خود به محل نماز جمعه خودداری کنند.

حبیبی به نمازگزارانی که دارای بیماری های قلبی و تنفسی یا سالمندان توصیه کرد که حتی‌المقدور در مراسم نماز جمعه شرکت نکنند و همچنین بانوان از چادر شخصی برای اقامه نماز استفاده کنند.

این مسئول تاکید کرد: با توجه به اعلام وضعیت هشدار در قزوین از دانشگاه علوم پزشکی خواست شده تا وضعیت استان را  بررسی و سپس در کمیته استانی پیشگیری از کرونا تصمیماتی لازم  برای احرایی محدودیتها اتخاذ شود .

استان قزوین بیماری های قلبی سالمندان ماسک نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر