کد خبر: 922560 A

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین خبر داد:

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: نرخ کرایه تاکسی و وانت بارها در قزوین به ترتیب ۲۵ تا ۲۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسماعیل عرشیان با اعلام این خبر افزود: میزان افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی ها به صورت کاغذ در اختیار رانندگان جهت رویت مسافران قرار گرفته و تا یک هفته دیگر نیز برچسبهای اصلی حاضر و در تاکسی ها نصب خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین اظهار داشت: نرخ افزایش کرایه تاکسی ها به طور متوسط تا ۲۵ درصد اعلام شده تا جایی که برخی خطوط هیچگونه افزایش قیمتی ندارند و در برخی خطوط نیز میزان افزایش های در نظر گرفته شده تا ۱۰ درصد بوده است.

عرشیان با اشاره به اینکه میزان افزایش نرخ کرایه ها در مسیرهای مختلف متفاوت می باشد، افزود: مسافران نرخ کرایه خود را براساس تعرفه ای که بین رانندگان توزیع شده باید بپردازند و رانندگان نیز حق دریافت کرایه بیشتر را ندارند.

وی  با بیان اینکه هر سال به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت در نرخه کرایه تاکسی‌ها داریم، تصریح کرد:  امسال با توجه شیوع کرونا میزان مسافر ۲۵ درصد و میزان درآمد تاکسیرانان ۵۰ تا ۶۵ درصد کاهش یافت.

به گفته مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین، در آمد رانندگان تاکسی در خطوط منتهی به دانشگاه‌ها تا ۹۰ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: افزایش نرخ کرایه وانت بارها نیز بر همین اساس تا ۲۱ درصد پیش بینی شده و رانندگان این نوع وسایل نقلیه حق دریافت کرایه بیشتری را از صاحبان بار و کالا ندارند.

این مسئول ادامه داد: مسافران می توانند از چهار طریق شکایت و پیشنهادات خود را یعنی توسط بازرسان واحد گشت، واحد رسیدگی به شکایات سازمان با شماره ۳۳۸۴۸ داخلی ۱۱۰ ، سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۱۳۳ و یا از طریق سامانه ارتباط مردمی (سامد) با شماره ۳۳۸۳۹ به صورت شبانه روزی اعلام کنند.

در حال حاضر سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی با پنج هزار راننده به طور متوسط روزانه تا ۱۵۰ هزار مسافر را در سطح شهر جابه جا می کنند.

افزایش قیمت تاکسی شبانه روزی شهرداری مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر