کد خبر: 922497 A

استاندار فارس خبر داد؛

استاندار فارس درباره احتمال افزایش مجدد کرونا به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد .

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس  عنایت الله رحیمی فارس گفت :به‌رغم برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه با گرم شدن هوا بیماری کرونا کاهش می‌یابد این موضوع محقق نشده و همچنان کرونا سلامتی هموطنان را تهدید می‌کند .

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا استان افزود :برداشتن قرنطینه‌ها و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا بطور مشروط برداشته شده و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد تاکید است .متاسفانه طبق مشاهدات و بررسی ها عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی اماکن ،مراکز خرید و تجمع به گونه‌ای است که نوعی غفلت و بی‌توجهی به موازین بهداشتی را نشان می دهد .

استاندار فارس گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید می‌شود و متصدیان در دستگاه‌های خدمات رسان اعم از شهرداری‌ها،حمل و نقل ،صنوف،ادارات،بانک‌ها،مراکز خرید ،اماکن تجمعی ،رستورانها و...ملزم به رعایت دقیق پروتکل بهداشتی مربوط به هر صنف هستند و در صورت بی توجهی به‌دلیل تهدید سلامت عمومی مورد پیگرد دستگاه‌های بهداشتی و نظارتی قرار  خواهند گرفت.

رحیمی استاندار فارس تاکید کرد : فرمانداران ،مدیران دستگاه‌های اجرایی و به طور ویژه دانشگاه علوم پزشکی ضمن نظارت دقیق و مستمر ،با همکاری همه ارکان اجرایی ،قضایی تا ریشه کنی کامل کرونا در پیشگیری و مقابله با این بیماری به‌طور جدی عمل کنند .

وی ضمن هشدار به متولیان گفت :سهل انگاری و بی‌توجهی به امر سلامت همگانی پذیرفتنی نیست و در این کار خستگی و رها کردن کار عواقب غیر قابل جبران دارد.

استاندار فارس گفت : از عموم  مردم فهیم استان فارس درخواست می شود، مواظب سلامتی خود باشند و همچنان کرونا را به عنوان عامل بیماری و مرگ و میر جدی بگیرند .

 

استان فارس حمل و نقل دانشگاه علوم پزشکی سلامت مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر