کد خبر: 922485 A

دهیار روستای علی آباد طارم سفلی گفت: پروانه‌های دم قهوه‌ای یک نوع آفت محسوب می‌شوند که به جنگل‌های بلوط این ناحیه حمله کرده و در حال نابودی این منابع طبیعی ارزشمند هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، شایان سعیدی با اعلام این خبر افزود: یکی از منابع ارزشمند طبیعی در دهستان چوقور واقع در طارم سفلی قزوین، وجود درختان بلوط است که این روزها به آفت پروانه دم قهوه‌ای گرفتار شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان استان باید برای از بین بردن این آفت دست به کار شوند، اظهار داشت: این جنگل‌های بلوط بیش از ۵۰ هکتار هستند که امروز به دلیل آفت زدگی کمتر از ۲ هکتار آن‌ها سالم مانده است.

سعیدی تاکید کرد: قرار بود مسئولان استانی در پاییز سال ۹۸ برای رسیدگی به این موضوع به روستای علی آباد بیایند، اما هنوز هیچ اقدامی در این رابطه صورت نگرفته و جنگل‌های بلوط این ناحیه در پیش چشمان ما نابود می‌شود.

دهیار روستای علی آباد تصریح کرد: پروانه دم قهوه‌ای با خوردن برگ درختان بلوط و نفوذ به ساقه درخت را از بین برده و هرساله بر تعداد زاد و ولد آن نیز افزوده می‌شود.

وی از مسئولان حوزه کشاورزی و منابع طبیعی استان خواست که برای حفظ جنگل‌های طبیعی بلوط در این ناحیه وارد عمل شده و اجازه ندهند پوشش گیاهی طارم سفلی آسیب ببیند.

دهستان چوقور واقع در منطقه طارم سفلی قزوین دارای ۱۷ روستا است که یکی از آنها روستای علی آباد است.

 

پوشش جنگل قهوه کشاورزی و منابع طبیعی منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر