کد خبر: 922385 A

در پی انتشار گزارش ایلنا مطرح شد؛

در پی گزارش ایلنا درباره سقط جنین پنج مادر باردار برای تهیه آب آشامیدنی، رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد افکار رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: با بررسی بعمل آمده روستای بشیرآباد با ۴۵۰ نفرجمعیت ۷ مادر باردار دارد که از طریق سامانه سیب، مراقبت و پایش مراکز بهداشتی توسط همکاران ما انجام می‌شود.

وی افزود: از سال ۹۶ هیچگونه سقط جنینی در این روستا اتفاق نیفتاده و هیچ مورد بیماری میکروبی بر اثر مصرف آب آشامیدنی گزارش نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: آب آشامیدنی روستای بشیر آباد از طریق تانکر‌ها و چشمه روستا تامین می‌شود که کلر زنی و قابل مصرف و مورد تایید کارشناسان بهداشت دانشکده است و تاکنون هیچ موردی از عفونت‌های ناشی از آب آلوده توسط همکاران ما گزارش نشده است.

افکار بیان کرد: مراقبت، پایش روزانه و هفتگی از آب آشامیدنی منطقه توسط کارشناسان بهداشت انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: انتشار اینگونه مطالب باعث سوء استفاده سودجویان و دشمنان نظام اسلامی می‌شود و امنیت خاطر سلامت مردم را بر هم می‌زند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام تاکید کرد: این حق را بر خود قائلیم که که از سخنان و مطالب نامربوط، غیر علمی و غیر واقع بینانه از مراجع قانونی پیگیری موضوع باشیم.

افکار اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی تربت جام ضمن پاسخگویی صریح و سریع، صداقت و شفافیت را سرلوحه خدمات خود قرار داده و بر این اساس به ارائه خدمت به مردم پرداخته است.

وی افزود: سامانه تلفنی ۱۹۰ ارتباط مردمی رایگان در سراسر کشور پاسخگوی شکایات و گزارشات مردمی و گزارش تخلفات در حوزه بهداشت و درمان، دارویی  و تلفن بازرسی دانشکده ۵۲۵۲۳۷۹۰_۰۵۱ سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۵۰۸ در اختیار همشهریان گرامی قرار دارد.

تربت جام سقط جنین سلامت علوم پزشکی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر