کد خبر: 922381 A

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

عاملان آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو نفر از دامداران ساکن ارتفاعات خاییز به عنوان عاملان آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

سید اسدالله هاشمی با بیان اینکه دو دامدار ساکن در حاشیه کوه خائیز به دلیل اختلاف ملکی اراضی مورد اختلاف را آتش زدند، افزود: به دلیل بی احتیاطی و شدت وزش باد، آتش به مراتع و جنگل‌‌های خائیز سرایت کرده و این آتش سوزی چندین روز ادامه یافت.

وی با اشاره به اینکه این دو متخلف بعد از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند، عنوان کرد: هم اکنون دو دامدار متخلف به قید ضمانت از زندان آزد شده‌اند و بدون شک پرونده آنان با دقت توسط دستگاه قضایی بررسی می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت به جنگل‌ها، مراتع و گونه‌های گیاهی منطقه حفاظت شده خائیز وارد شده است، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد به حیات وحش به ویژه گونه شاخص کل و بز خسارتی وارد نشده است.

وی اضافه کرد: جنگل‌ها و مراتع خائیز بعد از شش روز آتش‌سوزی با تلاش نیروهای مردمی، تشکل‌های مردم نهاد سپاه پاسداران و بسیج، هوانیروز ارتش، شرکت بهره برداری نفت و گاز، دستگاه‌های عضو ستاد بحران، جنگل بانان و محیط بانان مهار شد.

آتش سوزی جنگل دستگاه قضایی سپاه پاسداران محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر