کد خبر: 922289 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی می‌کنیم با توجه به موجی که از روز جمعه وارد کشور می‌شود در روز یکشنبه هوا در بسیاری از مناطق از جمله نیمه شمالی کشور، خنک شود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با اعلام این مطلب درباره وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: دیروز هوای تهران در گرمترین زمان به ۳۹ درجه سانتیگراد رسید که گرمترین روز در سال ۹۹ بود و دیروز گرمترین ایستگاه استان تهران متعلق به شهرستان ورامین با ۴۱ درجه بود و گرمترین ایستگاه‌های کشوری ما متعلق به استان خوزستان، شهر‌های آغاجاری، امیدیه، شوش و اهواز بود.

وی گفت: با توجه به حاکمیت باد‌های شمالی ۱۲۰ روزه از این پس مناطق گرم ما در جنوب غرب خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: عصر امروز باید منتظر وقوع ابر‌های همرفتی در استان‌های مرتبط با دامنه‌ها از جمله سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، بخش‌هایی از استان فارس، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان باشیم.

اصغری گفت: باد‌های دریا به خشکی در جنوب شرق کشور هم در مناطقی مانند نیک شهر و قصرقند حاکم خواهد بود که باید منتظر وقوع رگبار و رعد و برق باشیم که این شرایط در ارتفاعات استان کرمان شدت بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: در عصر امروز در شمال آذربایجان شرقی و غربی نیز شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق مهیاست.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از اوایل هفته آینده (شنبه یا یکشنبه) در شمال شرق کشور پس از مدت‌ها شاهد بارندگی خواهیم بود و با توجه به موجی که روز جمعه وارد کشور می‌شود بارش پراکنده در سواحل دریای خزر پیش بینی می‌شود و یکشنبه روز خنکی خواهد بود.

اصغری با اشاره به اینکه دریای خزر مواج خواهد بود، گفت: بخش‌های شمالی و مرکزی آب‌های خلیج فارس نیز این روز‌ها متلاطم می‌شود.

وی گفت: پدیده غالب در بیشتر مناطق کشور در عصر امروز وزش باد توأم با گرد و خاک در تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، مرکزی، قم، جنوب سمنان و شمال شرق و جنوب شرق کشور خواهد بود و ما منتظر انتقال گرد و خاک از عراق به استان‌های مرزی از جمله کرمانشاه، خوزستان، ایلام و کردستان خواهیم بود.

استان تهران بارش باران پایتخت سازمان هواشناسی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر