کد خبر: 922018 A

طلوعی مطرح کرد :

شهردار کرمانشاه ضمن تاکید به برخورد قاطع با ساخت و ساز غیرمجاز در شهر کرمانشاه گفت: اجراییات در عملیات تخریب در شهرک فدک بی‌تدبیری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سعید طلوعی شهردار کرمانشاه اظهار داشت: از ابتدای سال۹۸ تا الان ۸۷۶ مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در کارنامه اداره اجراییات است که نسبت به سال‌های قبل حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته و این آمار نشان از عملکرد خوب اداره اجراییات در برخورد با زمین‌خواران و سودجویان دارد.

وی افزود: ساخت و ساز غیرمجاز به غیر از وارد کردن خسارت به سیما و منظر شهری، از نظر ایمنی برای خود شهروندان خسارت بار است.

وی ادامه داد: در کل جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز روحیه خشنی دارد و کار در اداره اجراییات همیشه با مقاومت متخلفین روبرو است و از این رو شغل پر استرسی محسوب می‌شود.

 طلوعی در ادامه به اتفاق ناگوار فوت خانم پناهی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرک فدک اشاره کرد و افزود: همه ما از این مساله ناراحت و متاثر شدیم و قلب خیلی‌ها با این مساله به درد آمد که بنده از طرف مجموعه شهرداری از همه مردمی که این اتفاق باعث رنجش خاطرشان شد و همچنین خانواده مرحوم پناهی عذرخواهی می‌کنم.

وی در ادامه اظهار داشت: پرسنل اداره اجراییات در این عملیات تخریب بی‌تدبیری کردند و می‌شد به شکل بهتری این مساله را به انجام رساند.

شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم اخذ مجوز برای هرگونه ساخت و ساز در حریم شهر از شهرداری افزود: زمین ۹۶۰ مترمربعی که خانواده مرحوم پناهی مدعی مالکیت آن هستند به دلیل قرارگرفتن در حریم رودخانه فصلی، حریم برق فشارقوی و داشتن کاربری فضای سبز قابلیت اعطای پروانه ساخت و ساز ندارد، که در این موارد شهرداری بعد از احراز مالکیت به مالکین ماعوض و یا بعد کارشناسی برابر قیمت روز، زمین را از آنها خریداری می کند.

وی ادامه داد: در کارشناسی‌های اولیه قیمت این زمین با متراژ اعلام شده از سوی وارثین خانم پناهی، در حدود ۲ میلیارد تومان اعلام شده و مرحومه پناهی به صورت غیرمجاز در حدود ۴۰ متر آن را ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده بود که احتمال این ساخت و ساز توسط این خانم به دلیل مشکلات فراوان تقریبا غیرممکن است و ما منتظر اعلام نظر مجموعه قضایی و دستگاه‌های نظارتی خواهیم ماند.

 طلوعی در ادامه افزود: در زمینه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از ادامه کار با کسی تعارف نداریم و قطعا همین برخورد قاطع با حاشیه‌نشینان در محله‌های بالانشین نیز اجرا خواهد شد و چه بسا در مواردی در محله‌های بالانشین سختگیری بیشتری کنیم.

وی با بیان روحیه سفارش ناپذیرش گفت: یکی از مدیران ارشد در محله ۲۲ بهمن بدهی به مجموعه شهرداری داشت که با ایجاد ممانعت قانونی در ورود و خروج‌ها توسط اجراییات بدهی مجموعه شهرداری را وصول کردیم و در این راه به هیچ سفارش و تلفنی اهمیت ندادیم.

طلوعی در پایان از سوء استفاده برخی زمین‌خواران در پس این اتفاق پیش آمده افزود: سودجویان و زمین‌خواران با احساسی شدن فضا فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کرده‌اند که به زودی با همراهی استاندار، دادستان و سایر دستگاه‌های مرتبط در اقدامی جهادی به سراغ همه آنها رفته و قانون را در حق آنها اجرا می کنیم.

استان کرمانشاه ساخت وساز غیر مجاز اجراییات شهرداری مرگ اسیه پناهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر