کد خبر: 921961 A

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی با اشاره به احصاء پروژه‌های اقتصادی استان در قالب مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی، گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت صندوق توسعه ملی در تامین مالی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور مدیرعامل صندوق توسعه ملی و در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های تاریخ معاصر جهان محسوب می‌شود که با اصلاح ساختارها و تقویت بخش اقتصادی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی در ادامه با اظهار امیدواری مبنی بر استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در تامین مالی پروژه‌های استان گفت: در تلاشیم فصلی از همکاری را با صندوق توسعه ملی شروع کنیم و حداکثر استفاده را از این ظرفیت ببریم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر سپرده‌ها و منابع صندوق توسعه ملی در اختیار بانک‌های عامل در مرکز گذاشته می‌شود و این بانک‌ها هستند که برای توزیع منابع در مراکز استان‌ها تصمیم می‌گیرند.

رزم‌حسینی با اشاره به ضریب جینی بالا در کشور توضیح داد: یکی از دلایل این ضریب جینی بالا این است که برخی از تسهیلات به صورت ناعادلانه در کشور توزیع شده و به مراکزی رفته که اعتبارات را جذب کرده و به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم اشتغال پایدار به عنوان هدف نهایی اقتصاد ایجاد شود، باید از ابتدا توزیع منابع به صورت عادلانه و مشخص در اختیار استان‌ها قرار گیرد چون در استان‌ها بهتر می‌توان روند فرایندها را تسهیل کرد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وقتی 95 درصد اقتصاد خراسان رضوی را بخش خصوصی تشکیل داده، نباید با استانی که تنها 5 درصد بخش خصوصی دارد از نظر تخصیص تسهیلات شرایط یکسانی داشته باشد.

رزم‌حسینی با اشاره به بخش خصوصی قوی در خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی قابلیت خلق ثروت و جذب پول مضاعف را دارد، بنابراین وقتی توزیع عادلانه صورت بگیرد واقعا مسابقه توسعه بین استان‌ها شکل خواهد گرفت.

وی ابراز کرد: خراسان رضوی در کنار همه بروکراسی‌ها و شرایط تحریم ظرفیتی دارد که تا 5 میلیارد دلار می‌تواند صادرات داشته باشد و این قابلیت قابل توجهی است.

اقتصاد پول خراسان رضوی منابع صندوق توسعه توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر