کد خبر: 921913 A

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری شیراز خبر داد:

رئیس‌سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز گفت: رانندگان اتوبوس شهری در این شهر درخواست کرایه نقدی از مسافران نکنند زیرا تخلف محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

به گزارش ایلنا، مسعود حسن شاهی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ رعایت سلامت شهروندان و رانندگان گفت: با توجه به مصوبه شورای شهر شیراز پرداخت کرایه نقدی در سیستم حمل و نقل عمومی حذف و مقرر شده که شهروندان از کارت شهروندی استفاده کنند.

وی با اشاره به فعالیت هزار دستگاه اتوبوس در این کلانشهر افزود: حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس تاریخ انقضای کارتخوان‌های‌شان رسیده است که مسئولیت رفع این مشکل به عهده بانک شهر است.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل شهرداری شیراز افزود: طبق قول بانک شهر ، مشکلی که در سیستم دستگاه کارتخوان پیش آمده است، بزودی و ظرف دو تا ۳ روز آینده برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۲ هزار ایستگاه بین راهی در سطح شهر شیراز گفت: ۲ هزار راننده در ۲ شیفت کاری اتوبوسرانی شیراز فعالیت می‌کند و عملی نیست که در هر اتوبوس بخواهیم یک نفر به عنوان ناظر گذاشته شود، از رانندگان می خواهیم لزوم نگرفتن پول نقد به عنوان کرایه را راعایت کنند.

 حسن شاهی بیان کرد:‌ شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و درخواست و اصرار کرایه نقدی از سوی راننده، می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند

اتوبوس پول حمل و نقل عمومی شهرداری مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر