کد خبر: 921794 A

رئیس کمیسیون آی. تی اتاق بازرگانی زنجان عنوان کرد:

رئیس کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان، گفت: دوران پساکرونا فرصت خوبی برای توسعه بخش آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان است.

به گزارش ایلنا از زنجان به روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، نخستین جلسه کمیسیون آی. تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق زنجان ظهر با حضور اعضا در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محسن حمیدی رئیس کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه اقتصاد دنیا در بستر آی تی طی سال های گذشته جایگاه ویژه و موثری پیدا کرده است، اظهار کرد: در سالیان گذشته در ایران نیز اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و کسب و کارها در بستر وب و آی تی و همچنین در بخش دانش‌بنیان توسعه پیدا کرد، اما همچنان جا برای کار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مشکلات عدیده‌ای را برای واحد های تولیدی رقم شده است، تصریح کرد: اما این ویروس فرصت خوبی در اختیار کسب و کارهای حوزه آی تی و دانش بنیان و فضای مجازی گذاشته و رونق در این بخش را افزایش داده است.

حمیدی، خاطر نشان کرد: در دوران پساکرونا کسب و کارها در بستر آی تی، وب و فضای مجازی رونق بیشتری پیدا خواهد کرد که می‌توان با برنامه‌ریزی مطلوب و ظرفیت های موجود در جهت توسعه این بخش گام نهاد.

وی، با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان صدای بخش خصوصی بوده و وظیفه پیگیری مشکلات این بخش را به عنوان پارلمان بخش خصوصی عهده دار است، ابراز کرد: از همه ظرفیت این کمیسیون برای تجاری سازی، توسعه کسب و کارها در بستر دانش‌بنیان و آی تی استفاده خواهیم کرد.

داود مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: با برنامه ریزی و مشخص کردن راهبرد می توان به نتایج مطلوبی در مثمرثمر بودن اهداف این کمیسیون رسید.

همچنین دیگر حاضران در جلسه به مشکلات واحدهای دانش بنیان و آی. تی اشاره کردند که از آن جمله مشکلات مربوط به سرمایه در گردش و دریافت تسهیلات بود.

استفاده از همه ظرفیت های موجود استان در پیگیری امور مربوط به کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق و شناسایی استعدادهای و ظرفیت و زیرساخت های استان نیز مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و بر لزوم همکاری همه بخش های استان جهت به سرانجام رسیدن برنامه‌ها تاکید شد.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر، برنامه‌ کاری و راهبرد کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان را برای جلسات آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و مقرر شد از استعدادها و ظرفیت‌های اتاق در جهت توسعه این بخش با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های دیگر استفاده شود.

در انتهای جلسه فریبرز پلویی به عنوان دبیر کمیسیون آی. تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان انتخاب شد.

رئیس کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر