کد خبر: 921725 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: چهار هزار و ۵۰۰ متر زمین برای ایجاد فضاهایی با کاربری‌های فرهنگی در این ناحیه شهری مهرگان اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ابراهیم مبارک قدم در نشست تامین سرانه های فرهنگی استان در خصوص ساخت کتابخانه و خانه فرهنگ مهرگان، اظهار کرد: علاوه بر تخصیص زمین، آمادگی داریم تا ۳۰ درصد از هزینه ساخت را نیز تامین کنیم.

 با اشاره به کمبود قابل توجه زیرساخت های فرهنگی در استان،اضافه کرد: مدیریت شهری و سایر مسئولان و متولیان باید از تقویت این زیرساخت ها حمایت کرده و نگذارند که از سرانه های استاندارد بیشتر فاصله بگیریم.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین اظهار داشت: در مرحله اول لازم است اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جانمایی بخش های مختلف طرح خود را با توجه به نیازها در زمین انجام داده و بخشی از اراضی را هم برای توسعه در آینده در نظر بگیرد.

این مسئول همچنین گفت: ایجاد کتابخانه مرکزی و مرجع در قزوین به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی از ضروریات است که راه و شهرسازی در همین راستا زمین مناسبی در محلی درخور به این موضوع اختصاص داده که امیدواریم متولیان امر هر چه زودتر کار خود را آغاز کنند. البته در صورت همراهی استان، ما نیز می توانیم از ظرفیت های قانونی جهت حمایت از طرح استفاده کنیم.

مبارک قدم با بیان اینکه احداث زیربناهای فرهنگی در حوزه وظایف راه و شهرسازی نبوده و فقط تامین زمین مربوط به این دستگاه است گفت: رفع نیازهای فرهنگی بسیار حایز اهمیت بوده و پیامدهای سازنده و ماندگاری در پی دارد، از این‌رو در این باره  ما در کنار استان قرار خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: تکمیل خانه‌های فرهنگ در شهرهای بوئین زهرا و آبیک نیز آمادگی داریم تا حمایت های لازم را انجام دهیم.

 

راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان زمین زهرا مدیرکل راه و شهرسازی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر