کد خبر: 921610 A

در آذربایجان شرقی اتفاق افتاد؛

در جند روز گذشته در 2شهرستان آذبایجان شرقی بر اثر عدم توجه به هشدارها و حضور در مهمانی ها و تجمعات تست کرونای 19 نفر مثبت بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،زاهد محمودی در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا افزود: تحلیل‌های آماری در شهرستان‌های اهر و هوراند نشان می‌دهد که نزدیک به 60 درصد کل مبتلایان به ویروس کرونا هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای نداشتند.

وی گفت: شهرستان اهر جزو شهرستان‌های زرد استان در بحث بیماری کرونا بوده و همچنان ضروری است مردم و مسئولان توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی اصناف و کسبه به‌رغم توصیه‌ها، هنوز از ماسک استفاده نمی‌کنند که اتاق اصناف موظف به تذکر و برخورد قانونی هستند.
فرماندار اهر گفت: در روزهای اخیر متأسفانه 9 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شده که مربوط به یک خانواده هستند و در میهمانی عید فطر خانوادگی شرکت کرده بودند.

محمودی گفت: در وضعیت کنونی برگزاری هرگونه تجمعات به‌صورت متمرکز در هر زمینه‌ای ناقض پروتکل‌های بهداشتی بود و ممنوع است و قهوه‌خانه‌ها نیز بدون ارائه قلیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه فعالیت دارند.

فرماندار اهر ضمن قدردانی از کادر درمانی و بیمارستانی این شهرستان در مقابله با بیماری کرونا گفت: تاکنون بالغ بر یک میلیارد تومان به بیمارستان اهر از سوی مردم و خیرین جهت ارائه خدمت رسانی مطلوب و تامین مایحتاج ضروری بیماران کرونایی کمک شده است.

وی افزود: ترتیبی اتخاذ شده که بعد از ریشه کنی ویروس کرونا در همایشی از خیرین سلامت که در برهه خاص زمانی (کرونا) با کمک‌های خود به کمک خادمان سلامت شتافتند در اهر تجلیل شود.

محمودی همچنین گفت: مراکز حمل و نقل عمومی برای حفظ سلامت خود و مسافران موظف به رعایت موازین بهداشتی بوده و در این خصوص شهرداری و راهداری با خاطیان برخورد خواهند کرد.

وی ساعت کاری کارکنان ادارات را 07:30 تا 13:30 اعلام کرد و افزود: مساجد با رعایت فاصله‌گذاری بهداشتی و با نظارت سازمان تبلیغات و اوقاف بازگشایی شده ‌اند.


           ابتلای 10 نفر به کرونا در مراسم عروسی شهرستان خداآفرین

علی امیری راد در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: کمپ گردشگری آینالو به منظور پیشگیری از بیماری کرونا و همچنین آتش سوزی جنگل‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و هیچ گونه خدمات گردشگری به مسافران به ویژه درروزهای تعطیلی آخر هفته جاری ارائه نمی شود.

فرماندار خداآفرین با بیان این‌که اعلام وضعیت سفید در برخی مناطق نباید منجر به سهل‌انگاری مردم در رعایت موارد بهداشتی شود، گفت: بی توجهی مردم برخی روستاها در مجامع و برگزاری جشن عروسی موجب ابتلای10 مورد جدید کرونا در بخش مرکزی این شهرستان شد.

وی با تاکید بر لازم الاجرا بودن تعطیلی کمپ گردشگری آینالو تا اطلاع ثانوی خواستار نصب بنرهای هشدار دهنده ممنوعیت پذیرش گردشگر و مسافر  در این کمپ شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی کشور در درگیری با این ویروس به ویژه با کاهش سن ابتلا در استان، پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت شهروندان باید اولویت تمام دستگاه ها باشد.

امیری راد با ابراز نگرانی از فعالیت اقامتگاه های بدون متولی در شهرستان بر رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی کردن مراکز اقامتی و همچنین نظارت بر ضدعفونی تجهیزات بازی کودکان در پارک ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: در حوزه ورزش شهرستان نیز فقط بازی فوتسال برگزار می شود. 

فرماندار خداآفرین همچنین ضمن هشدار و اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم و جشن عروسی در شهرستان، برگزاری مراسم به ویژه در منازل شخصی را تهدیدی در افزایش ابتلا به کرونا دانست و نسبت به هشیاری مردم و ضرورت توجه به پروتکل های بهداشتی پیشگیری هشدار داد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در خداآفرین اعلام کرد: از زمان شیوع ویروس تاکنون در این شهرستان 32 مورد مثبت ابتلا به کرونا ثبت شده که از این تعداد پنج نفر فوت شده و2 نفر در حال حاضر تحت درمان و مراقبت قرار دارند و 25 نفر از مبتلایان نیز بهبودی کامل یافته‌اند .

وی با بیان اینکه مراسم ویژه چهارده و پانزده خرداد ماه به صورت فضاسازی شهر انجام و تجمعی برگزار نمی‌شود، گفت: مساجد شهرستان نیز فقط برای برگزاری نماز بازگشایی می شود و هیات امنای مساجد در این زمینه باید توجه و نظارت کنند.

 

 

سلامت فوتسال مسافران سازمان تبلیغات ساعت کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر