کد خبر: 921572 A

معاون اداره کل امور اجتماعی استانداری مطرح کرد:

معاون امور آسیب‌های اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: به منظور توانمندسازی و پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ایجاد اشتغال برای متکدیان و معتادان بهبودیافته در استان قزوین امری ضروری و واجب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید رسول جزدره‌ ای در نشست کمیته فرعی اشتغال استان قزوین، اظهار کرد: چندی پیش در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان قزوین موضوع اشتغال متکدیان و معتادان معتادان بهبود یافته در حضور استاندار مطرح و مصوب شد که راهکارهای لازم برای حل اشتغال این افراد مورد تاکید قرار گیرد.

معاون اداره کل امور اجتماعی استانداری با بیان اینکه باید کارگروهی ویژه متشکل از معاونت امور اقتصادی استانداری قزوین، شرکت شهرک‌های صنعتی استان، سازمان صمت استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص تشکیل شود، افزود: می‌توان از ظرفیت دستگاه‌هایی مانند کمیته امداد و بهزیستی و شهرداری نیز برای شناسایی این افراد استفاده کرد و برنامه‌ها و رهیافت‌های مشخصی را در این خصوص تدوین کرد.

جزدره‌ای تاکید کرد: دفتر اجتماعی استانداری قزوین به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه وارد شود و نیازمند این هستیم که با کمک دستگاه‌های دیگر به سیاستگذاری در این باره اقدام کرده و سپس امورات اجرایی را در دست بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: معتادان در جامعه به لحاظ برچسب‌های اجتماعی و فرهنگی که روی آن‌ها وجود دارد، قابل پذیرش نیستند و لازم است که در این رابطه فرهنگ سازی بیشتری صورت پذیرد.

این مسئول یادآور شد: با توجه به اینکه متکدیان و معتادان بهبودیافته به لحاظ اشتغال و معیشت در وضعیت حاد و بحرانی قرار دارند، اگر به فکر ساماندهی آنها نباشیم به طور حتم باید شاهد تبعات اجتماعی دیگری باشیم.

 

آسیب های اجتماعی اجتماعی و فرهنگی استان قزوین ایجاد اشتغال پیشگیری از اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر