کد خبر: 921424 A

همزمان با روز محیط زیست؛

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلیل‌آباد گفت: سومین جشنواره آبگرم معدنی خلیل آباد (گرمو) 16 خرداد ماه جاری همزمان با روز جهانی محیط زیست در شهرستان خلیل آباد با حضور عموم مردم برگزار می شود.

محمد جواد بلبلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: آبگرم معدنی خلیل آباد سال گذشته توسط میراث فرهنگی در فهرست آثار طبیعی ایران به ثبت رسیده است. این آبگرم که در دل کوه واقع شده، حدود ۵ کیلومتر تا شهرفاصله دارد و اهالی شهرستان خلیل آباد به آن" گرمو "می‌گویند و مسیر رفت‌ و برگشت به سمت حوضچه‌های آب گرم بسیار مفرح و دوست ‌داشتنی است.

مدیر میراث فرهنگی و گردشگری خلیل آباد با اشاره به اینکه برای رفتن به آبگرم معدنی خلیل آباد باید از دل کوه (گدار) و برای برگشت از درون رودخانه عبور کرد که عمق بعضی از رودخانه ها به ۲ الی ۳ متر می رسد بیان کرد: حرارت آب این آبگرم معدنی ۲۵ درجه است و برای درمان بیماری‌های پوستی و استخوانی و مفصلی فوق‌العاده مناسب است.

بلبلی با بیان اینکه جشنواره آبگرم خلیل آباد به همت اداره میراث فرهنگی و با همکاری اداره محیط زیست،  ورزش و جوانان، شهرداری و شورای شهر خلیل آباد و هیات کوهنوردی شهرستان و همچنین پویش‌های مردمی برگزار می‌شود، گفت: استعلامات سرمایه گذار جهت ارایه خدمات به گردشگران انجام پذیرفته و به زودی شاهد سرمایه گزاری در این منطقه خواهیم بود.

ایران سرمایه گردشگری و صنایع دستی محیط زیست ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر