کد خبر: 921355 A

رئیس سازمان صمت استان البرز خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از کشف 198 دستگاه خودروی فاقد پلاک طی دو هفته اخیر در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، رامین ربیعی ضمن اعلام این خبر افزود: پس از صدور دستور ویژه در راستای نظارت بیش از پیش بر بازار خودرو، تمامی دستور العمل ها و بخشنامه های نهاد های بالادستی به ادارات تابعه، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه برای رعایت مفاد آن و برخورد با محتکران احتمالی ابلاغ شد؛ همچنین بازرسی دقیق از اماکن عمومی دپوی عمده خودرو اعم از نمایشگاه ها، پارکینگ ها و... با همکاری بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه نمایشگاه داران در دستور کار قرار گرفت.

ربیعی تصریح کرد: علاوه بر همکاری با اتاق های اصناف و اتحادیه های مرتبط در استان، همکاری ها با بسیج و پلیس آگاهی در خصوص شناسایی اماکن احتمالی دپوی خودرو افزایش یافت.

وی از کشف تعدادی خودروی بدون پلاک در یک واحد مسکونی خبر داد و گفت: 12 دستگاه خودروی سواری در یک واحد مسکونی به ارزش ریالی 10 میلیارد و 155 میلیون ریال کشف شد.

رئیس سازمان صمت البرز ادامه داد: در بازرسی های بعدی، تعداد 202 دستگاه خودرو سواری وارداتی در یک انبار کشف شد که از این تعداد 29 دستگاه دارای پلاک شخصی بنام خریدار و تعداد 173 دستگاه خودرو، پلاک نشده بود که پرونده ای در این راستا تشکیل و موارد در حال بررسی است.

وی ضمن اشاره به این امر که تحویل خودرو به خریدار در نمایندگی ها، منوط به الصاق قطعی و پَرچ پلاک روی خودرو بوده و تحویل خودروی بدون پلاک و یا تحویل دستی پلاک به خریداران ممنوع است؛ تصریح کرد: در بازرسی همکاران ما از دو نمایندگی مجاز خودروسازان سه دستگاه خودروی خارجی بدون پلاک و 10 دستگاه خودروی سواری داخلی فاقد پلاک کشف شد که پرونده متشکله در این زمینه نیز در حال بررسی است.

این مقام مسئول از شهروندان خواست تا هرگونه محل دپوی خودرو را به سامانه 124 گزارش کنند.

سازمان صمت البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر