کد خبر: 921326 A

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس خبر داد:

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت و توانمندی استان در تولید محصول استراتژیک گندم این شبکه در سال گذشته ۳۲۷ هزار و ۹۴۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را در قالب تضمینی خریداری کرده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان خرید گندم به ۳۹۰ هزار تن افزایش یابد.

به گزارش ایلنا هدایت‌الله رحیمی بیان کرد: تنوع بخشی فعالیت‌های اقتصادی درون شبکه در حوزه بازرگانی و بازار رسانی محصولات کشاورزی سبب شده تا شبکه تعاون روستایی فارس در سال ۹۸ در حوزه خرید مباشرتی تضمینی محصولات (جو، گندم ، کلزا ) میزان ۶ هزار و ۳۲۷ تن اقدام کند و پیش‎بینی می‌شود این میزان در سال ۹۹ به ۷ هزار تن برسد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود شبکه تعاون روستایی برای توسعه خرید توافقی محصولات کشاورزی میزان خرید توافقی را از ۱۶۰ هزار تن در سال ۹۸ به ۱۷۵ هزار تن در سال ۹۹  افزایش دهد.

رئیس سازمان تعاون روستایی فارس همچنین خاطرنشان کرد: فارس با استفاده از امکانات شبکه و ساماندهی و تجهیز فروشگاه‌های مصرف توانسته است در تأمین و توزیع سوخت و فرآورده‎های نفتی نیز یاری رسان باشد و مقدار ۳۸۶ میلیون لیتر سوخت در روستاها توزیع کرده که پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال ۹۹ به ۴۰۰ میلیون لیتر برسد.

رحیمی یادآور شد: شبکه تعاون روستایی در حوزه بازرگانی جهت بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی و به دنبال اجرایی کردن عرضه مستقیم محصولات باغی مورد نیاز خانوارها از طریق غرفه است و در این زمینه موفق به تامین و عرضه میوه تنظیم بازار را با قیمت و کیفیت مناسب بوده است.

 

استفاده از ظرفیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر