کد خبر: 921243 A

امروز انجام شد؛

مانور دورمیزی در جمعیت هلال احمر استان قزوین امروز با هدف سنجش میزان آمادگی و هم افزایی توان عملیاتی دستگاه‌های اداری مختلف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مانور دورمیزی جمعیت هلال احمر قزوین با طرح وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری برگزار شد و تمامی ادارات عضو مدیریت بحران استان، اقدامات خود را در مناطق خسارت دیده فرضی و آسیب پذیر آموزش دیده و تشریح کردند.

حکمت الله هاشمی معاون جمعیت هلال احمر استان قزوین در این مانور گفت: آموزش همگانی جزء اولویت‌های جمعیت هلال احمر استان است که در کنار مانور و تمرین از اثرگذاری و کارآمدی لازم برخوردار خواهد می‌شود.

معاون جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: یکی از مشکلات امدادرسانی که ما آن را در حادثه اخیر قصر شیرین تجربه کردیم ورود بدون ضابطه افراد، توزیع خودسرانه اقلام و نابسامانی و بی عدالتی در توزیع اقلام و خدمات به حادثه دیدگان بود.

هاشمی اضافه کرد: متاسفانه در ۸۰ تا ۹۰ درصد وقوع حوادث این مشکلات وجود دارند و به همین دلیل مداخلات روانشناختی و امدادی در صحنه نمی‌توانند به حادثه دیدگان خدمات مناسبی ارائه کنند.

وی ادامه داد: با برگزاری مانور دور میزی و پیروی از الگوی استاندارد امدادرسانی در سوانح و حوادث طبیعی می‌توان به هم افزایی در این زمینه دست یافت و با تهیه بانک اطلاعاتی از جمعیت مناطق حادثه دیده، موقعیت جغرافیایی و ... گام‌های بلندی را برای ارتقای امدادرسانی به حادثه دیدگان برداشت.

 

جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان مدیریت بحران مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر