کد خبر: 921178 A

مدیرکل کار استان مطرح کرد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در نشست کارگروه اشتغال سبزوار گفت: با هدف تداوم تولید و ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید، امسال حدود ۸۰ هزار فرصت شغلی در این استان هدفگذاری شده که این میزان اشتغال، بر مبنای تفاهم نامه های اقتصاد مقاومتی و طرح مثلث توسعه اقتصادی، توزیع شهرستانی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار ، سومین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، فرماندار ویژه سبزوار ، معاونین و معین های اقتصادی این شهرستان برگزار شد.

محمد سنجری  مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در این نشست گفت : مدیران در3 مرحله ارتقاء شاخص های بهره وری ،  کاهش هزینه ها و همچنین مدیریت منابع محدود میبایست قدم بردارند.

وی گفت : مقرر شد معین های اقتصادی و نیز دستگاههای اجرایی در حوزه تخصصی خود افراد توانمند حقیقی و حقوقی را که میتوانند پشتیبانی کامل یک یا چند رسته کسب و کار خرد (خانگی یا کارگاهی )ازآموزش و استاندارد سازی تا تولید و فروش محصول را داشته باشند شناسایی و برای استفاده از حمایت مالی بنیاد برکت به دبیر خانه کارگروه اشتغال و نمایندگی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  معرفی کنند.

همچنین محمد امین بابایی ، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گزارش عملکرد کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سال 98 را بر اساس اعلام دستگاهای اجرایی در سطح استان و شهرستان ارائه داد .

وی گفت:  تعداد 3228 فرصت شغلی از طریق پرداخت تسهیلات منابع ارزان قیمت بانکی ، شرکت تعاونی ها ، صنعت و معدن، راه و شهرسازی، کاریابی ها و معین های اقتصادی در سبزوار ایجاد شده است.

وی ادامه داد: 1017 فرصت شغلی ایجاد شده توسط دستگاه های اجرایی شهرستان که 58 مورد مربوط به بنیاد مسکن ، 635 مورد مربوط به راه و شهرسازی ، 1333مورد مربوط به صنعت،معدن وتجارت ،420 مورد مربوط به واحد های کاریابی، 813مورد  مربوط به شرکت تعاونی ها محقق شده است، در این آمار معین های اقتصادی اعلام نشده است .

بابایی گفت: در سال 1399 برای دستگاههای اجرایی شهرستان سبزوار تعهد به ایجاد 3927 فرصت شغلی پیش بینی شده است.

وی در خصوص اعتبارات اشتغال زایی ابلاغی به شهرستان سبزوار بیان کرد:  از مبلغ 21میلیارد و 215 میلیون تومان سهمیه قانون بودجه سال 98  مبلغ 19میلیارد و 485 میلیون تومان برای 655 فرصت شغلی جذب شده است.بابایی درادامه گفت: در خصوص تسهیلات پرداخت شده از محل اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، ازسهمیه تخصیص یافته 47 میلیارد و 874 میلیون تومانی تا اول خرداد مبلغ 43 میلیارد و 459 میلیون تومان برای ایجاد  1019 فرصت شغلی توسط بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید جذب شده است.

بابایی افزود : محقق شدن بالای 90 درصد ازطرح های مصوب شورای عالی اشتغال که از اهداف سالهای اخیر کارگروه اشتغال  نیز بوده است و شامل اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، طرح معافیت بیمه ای کارفرما ، طرح بکارگماری جویندگان کار از طریق کاریابی ها و طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی است.

وی در ادامه گفت : تسهیلات اشتغال روستایی ثبت شده در سامانه کارا مجموعا  6میلیارد و 799میلیون تومان  برای 219مورد اشتغال نهاد های حمایتی سبزوار (  بنیاد شهید  بهزیستی ، کمیته امداد ) پرداخت شده است .

حسین فیض آبادی معاون برنامه ریزی فرماندار سبزوار نیز با اعلام گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی این شهرستان در خصوص اشتغالزایی گفت: از سال گذشته تاکنون دوبرابر تعهد اشتغالزایی که از سوی دستگاهای دولتی هدفگذاری شده بود را درشهرستان محقق کرده ایم.

وی ادامه داد: از  اهداف و برنامه های کارگروه اشتغال در سال جاری تشکیل ستاد توسعه روستای ، ایجاد صندوق های خرد روستایی با مشارکت بانک رسالت ، شناسایی مشکلات واحد های تولیدی و تسهیل در روند حل مشکلات آنان ، شناسایی سرمایه گذاران جدید و متقاضیان در طرح مثلث اقتصادی می باشد که با کمک معین های اقتصادی برای توسعه سرمایه‌گذاری، و توانمندسازی مردم ، در روستاها و اشتغال‌زایی فراهم خواهد آمد.

در پایان این جلسه نیز آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار برگزار و  محمود یزدی به عنوان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار منصوب و از خدمات عقیل مختاری رئیس سابق این اداره قدردانی شد.

اشتغال اقتصاد مقاومتی بهزیستی خراسان رضوی کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر