کد خبر: 921156 A

با حضور مدیران استانی و شهری؛

سند ملی منظر طبیعی هفت‌حوض با حضور معاون هماهنگی زیارت و گردشگری استانداری و مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌ رضوی، برخی اعضای شورای شهر مشهد، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان، مدیر کل ورزش و جوانان، معاونان شهردار و مدیران شهرداری رونمایی شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، ابوالفضل مکرمی‌فر مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ، در مراسم رونمایی از این سند که در محل مجموعه گردشگری هفت حوض برگزار شد، بر ضرورت اهتمام در حفظ و نگهداری این اثر طبیعی ملی تاکید کرد.

همچنین محمدرضا کلائی شهردار مشهد در این مراسم گفت: حفظ منظر طبیعی هفت حوض و راه اندازی باشگاه پرنده نگری و طبیعت گردی در جنوب مشهد نشان‌دهنده مبتنی بودن سیاست ها و برنامه های شهرداری برای حفط محیط زیست است.»

همچنین مهدی زارعی مدیرعامل شرکت و منطقه ملی نمونه گردشگری هفت‌حوض با بیان اینکه ثبت ملی منطقه هفت‌حوض به‌طور قطع در ورود گردشگران به این منطقه گردشگری تأثیر به‌سزایی خواهد داشت، تصریح کرد: علاوه بر اینکه گردشگران بسیاری این منطقه را خواهند شناخت، به‌طور قطع با ثبت ملی منطقه هفت‌حوض، این منطقه بکر از دست‌اندازی افراد سودجو مصون خواهد ماند.

مدیرعامل شرکت و منطقه ملی نمونه گردشگری هفت‌حوض ادامه داد: عملیات ایده‌پردازی این مجموعه از بهمن پارسال آغاز شد و خوشبختانه در فاصله کمی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، سایت پرنده‌نگری آماده بهره‌برداری شد.

وی تأکید کرد: در شهر مشهد ۱۲۰ گونه پرنده وجود دارد و در منطقه هفت‌حوض تا کنون ۸۵ گونه ارزشمند پرنده‌ای یافت شده است که بزرگ‌ترین جغد ایران یکی از آن‌هاست.

همچنین در این مراسم باشگاه طبیعت‌گردی و پرنده‌نگری هفت حوض نیز افتتاح شد و برای استفاده در اختیار پژوهشگران و دوستداران محیط زیست قرار گرفت.

خراسان رضوی شهرداری گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر