کد خبر: 921146 A

مدیرکل دفتر جذب استانداری:

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: بانک‌های استان قزوین در حوزه تضامین بانکی در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد از سختگیری خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین،  مرتضی علیخانی در  جلسه کمیته اشتغال استان قزوین اظهار کرد: معرفی ۲ ضامن معتبر از سوی مددجویان کمیته امداد به بانک، موضوعی است که از سال‌های قبل در کارگروه اشتغال این استان مصوب شده و بانک‌ها باید به آن تمکین کنند.

مدیرکل دفتر جذب استانداری با بیان اینکه ۷۳ درصد تسهیلات مددجویان از سوی بانک‌های استان قزوین پرداخت شده است، افزود: بانک‌ها باید مساعدت کنند تا پرونده مددجویان کمیته امداد برای دریافت تسهیلات اشتغال تا پایان خردادماه جاری به اتمام برسد.

علیخانی تصریح کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بنیاد شهید برای پیگیری کردن امور اداری با  دشواری‌هایی روبرو هستند که لازم است یک نفر از سوی ادارات حمایتی مسؤول پیگیری پرونده انها بوده و اگر احراز شد که مددجویی نمی‌تواند تسهیلات دریافت کند، سریعا جایگزینی به جای وی به بانک معرفی شود.

وی با بیان اینکه رتبه پرداخت تسهیلات اشتغال استان قزوین باید تا پایان سال جاری تک رقمی شود، گفت: این مهم نیازمند همت جمعی است و تا مادامی که بانک‌ها همکاری نکنند، هرگز رتبه استان قزوین در کل کشور ارتقاء پیدا نمی‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در شرایط شیوع بیماری کرونا و رکودی که در اقتصاد ایجاد شد، باید در سال جاری با عزمی جدی امورات اشتغال را پیگیری کرده و در این میان به طور ویژه از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی حمایت کرد.

استان قزوین اشتغال بهزیستی سرمایه گذاری کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر