کد خبر: 921013 A

مسئول بازرسی کار اداره کل تعاون استان یزد:

مسئول اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به لزوم بازرسی از معادن گفت: در سال جاری 10 درصد از بازرسی بازرسان این اداره کل در استان به معادن اختصاص می یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، سید محمد مروستی زاده اظهار داشت: تعداد معادن بهره برداری شده استان یزد تا پایان سال گذشته 611 معدن است که نیمی از این معادن فعال هستند.

وی با بیان اینکه برنامه سالیانه بازرسان این اداره برای سال جاری به تمامی اداره ها ابلاغ شده است، ادامه داد: رویکرد این حوزه در سال جدید ایمنی معادن است تا از بروز حوادث و تکرار حوادث کار در معادن نیز پیشگیری شود.

مسئول اداره بازرسی کار همچنین رعایت نکات ایمنی در کارگاه های ساختمانی را از اولویت‌های دیگر این حوزه برشمرد و افزود: کارگاه‌هایی که در سال گذشته حوادث ناشی از کار در آنها اتفاق افتاده است در اولویت‌های بازرسی قرار دارند.

وی با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان در حوزه ایمنی کار عنوان کرد: برخی کارگاه‌ها تذکراتی را برای رفع نواقص ایمنی دریافت کردند و در صورتی که مسائل ایمنی تذکر داده شده رفع نشده باشند و تخلف تکرار شود به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

مسئول اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه در صورت تخلف کارفرمایان کارگاه‌ های ساختمانی با آنها مماشات نمی‌ شود، تصریح کرد: ایمن سازی کارگاه ‌های ساختمانی چندان هزینه‌ ای ندارد و این کار به آسانی قابل انجام است.

یزد کارگری معادن کارگران معدن بازرسی اداره کار کارگاه ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر