کد خبر: 920935 A

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس :

جلسه حقوق کودک با حضور نمایندگان تام الاختیار حقوق کودک در دستگاه‌های اجرایی در دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ضمن ارائه راهبردها و اهداف اختصاصی برنامه عمل جامع حقوق کودک و نوجوان(سند ملی) بیان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی،توانمند سازی و آگاه سازی کودکان بسیار اهمیت دارد و بی توجهی به این موضوع مشکلات بیشتری در سال های نوجوانی و جوانی ایجاد خواهد کرد.  

سیده معصومه دستغیب ضمن تاکید بر اهمیت حقوق کودکان و امر پژوهش بیان داشت: باید بخشی از پژوهش‌های استان در حوزه کودکان انجام پذیرد تا بتوانیم مشکلات در حوزه حقوق کودکان را به صورت علمی بررسی و راهکار عملی ارائه شود.

وی با بیان اهمیت و نقش تشکل‌های غیر دولتی اظهار داشت: باید از ظرفیت بسیار خوب تشکل‌های فعال حوزه کودکان استفاده کنیم و با حمایت از آن ها حقوق کودکان در جامعه نهادینه شود. 

دستغیب با تاکید بر تعامل و همکاری همه دستگاه های دولتی و تشکل های غیر دولتی فعال حوزه کودکان و پرهیز از موازی کاری بیان داشت: بحث تاب آوری کودکان باید مورد توجه فعالان حوزه کودک قرار گیرد. وی گفت: گروه مجازی متشکل از نمایندگان تام الاختیار حقوق کودکان در دستگاه های اجرایی و تشکل های غیر دولتی فعال تشکیل خواهد شد تا هم‌افزایی بیشتری صورت پذیرد و تمامی فعالان حوزه کودک می‌توانند با دفتر امور بانوان ارتباط برقرار کنند و پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس با بیان اینکه چندین سال است موضوع حقوق کودکان از سوی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به دفاتر امور بانوان واگذار شده است و هرساله گزارش‌های تمام سازمان‌ها از این طریق مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: در سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه حقوق کودک در استان انجام پذیرفته که از جمله می‌توان به افتتاح کلینیک حقوق کودک، برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی برای آگاه سازی خانواده‌ها و کودکان و برگزاری بیستمین کنفرانس ملی و تخصصی حقوق کودک با حضور مسئولان کشوری و استانی و تعامل بسیار خوب با دستگاه های اجرایی در این زمینه اشاره کرد.

دستغیب گفت: 11 سازمان به شکل مستقیم و هفت  سازمان به صورت همکار در حوزه کودکان دارای شرح وظایف و دستور کار هستند.

 

جامعه حقوق خانواده دستگاه های اجرایی کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر