کد خبر: 919994 A

طولابی به ایلنا خبر داد:

فرماندار شهرستان خرم آباد گفت: این شهرستان از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت هشدار قرار گرفت.

جعفر طولابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستان خرم آباد، اظهار داشت: این شهرستان هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و به همین دلیل یکسری محدودیت ها برای کنترل این بیماری در سطح شهرستان ایجاد شده است.

فرماندار خرم آباد در ادامه افزود: محدودیت های اعمال شده در سطح شهرستان خر آباد عبارتند از  عدم تجمع در پارک ها، مسیر آرامستان ها، مراسم تدفین، جشن و شادی است. مساجد نیز تابحال تعطیل بودند و آیین های نماز جمعه و جماعت تاکنون برگزار نشده اند. هتل، رستوران ها و اماکن گردشگری نیز تعطیل هستند.

وی عنوان کرد: در ورودی شهر از سمت خوزستان ایست بازرسی برای تب سنجی و کنترل پلاک خودروهای غیر بومی انجام می‌شود و اجازه ورود این خودروها داده نمی شود و از طریق کمربندی به خارج از شهر هدایت می شوند.

طولابی اضافه کرد: از ابتدای بیماری کرونا تا 23 فروردین ماه هم زمان با سراسر کشور بازار خرم آباد به طور کامل تعطیل بود. بعد از آن براساس رعایت اصول بهداشتی بخشی از بازاریان آغاز به کار کردند. از طریق دستگاه های متولی صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف و نیروی انتظامی بر روی کارکرد مغازه داران  نظارت می شود و اگر اصول بهداشتی را رعایت نکنند دستگاه های اجرایی مغازه ها را پلمپ می کنند.

فرماندار خرم آباد ادامه داد: واحدهای خدماتی از جمله نانوایی‌ها، قصابی‌ها، کشتارگا‌ها و جایگاه‌های سوخت فعالیت شان آغاز شده ولی هنوز نظارتی از طریق دستگاه های اجرایی بر این مشاغل وجود ندارد.

وی تصریح کرد: بخش اصلی کنترل بیماری کرونا در شهرستان خرم آباد به رعایت اصول بهداشتی مردم باز می گردد که متاسفانه بسیاری از مردم این اصول را از جمله رعایت فاصله اجتماعی و عدم تردد در سطح شهر را رعایت نمی کنند به شکلی که گویا این بیماری از بین رفته است.

این مقام عالی دولت در شهرستان خرم آباد تصریح کرد: متولیان امر بهداشت و درمان باید بیشتر در مورد این بیماری به مردم اطلاع‌رسانی کنند تا مردم را از عمق تهدید و خطر این بیماری آگاه شوند تا مردم گمان نکنند که خطر ابتلاء به بیماری برطرف شده است.

طولابی افزود: این بیماری و خطرات ناشی از آن همچنان وجود دارد و مردم نسبت به بهداشت فردی و اجتماعی باید حساس باشند و محدودیت به دلیل عدم دسترسی به کسب و کار و منبع درآمد مردم چندان نمی تواند ادامه دار باشد.

گفتنی است؛ شهرهای بروجرد، نورآباد و درود در وضعیت قرمز هستند و مابقی شهرستان‌ها بجز پلدختر و چگنی که سفید اعلام شدند در وضعیت زرد قرار دارند.

فرماندار شهرستان ایلنا خرم بیماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر