کد خبر: 919983 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص کرونا گفت: ۷۶ بیمار با علایم مشکوک به کرونا در یزد بستری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، دکتر محمود نوری شادکام اظهار داشت: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۷۶ بیمار با علایم مشکوک به کرونا بستری هستند و از حدود ۱۰ روز قبل تا امروز تعداد بیماران مشکوک بستری بین ۷۰ تا ۹۰ نفر در نوسان است.

وی با تاکید بر لزوم کاهش مسافرت‌ها در ایام تعطیل پیش رو بیان کرد: با توجه به ایام تعطیلات پایان هفته لازم است مردم از سفر به ویژه مسافرت به استان‌های آلوده پرهیز کنند تا در معرض ابتلا و یا انتقال ویروس قرار نگیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به تشریح وضعیت بستری و پذیرش بیماران کرونایی در یزد پرداخت و عنوان کرد: روزانه حدود ۱۵ تا ۲۰ بیمار مشکوک جدید پذیرش می شوند و همین تعداد بیمار با بهبودی از بیمارستان ها مرخص می شوند که خوشبختانه در ۳ روز گذشته هیچ مرگ مثبتی از بیمارستان ها ناشی از ابتلا به کرونا گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه یزد در حال حاضر در وضعیت مهار کرونا قرار دارد تصریح کرد: این وضعیت چندان پرقدرت نیست و ممکن است به دلیل وضعیت قرمز و یا هشدار استان ها بسیار شکننده باشد لذا لازم است رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم مورد توجه جدی باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نوری شادکام یادآور شد: مهمترین نکاتی که همچنان باید مردم عزیز رعایت کنند استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و بالاخص زمان حضور در اماکن شلوغ است؛ شستشوی مکرر دست ها و یا استفاده از الکل ۷۰ درصد برای ضد عفونی کردن دست ها در هنگام تماس با سطوح مشکوک از توصیه های دیگر است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار شهرستان یزد سفید هستند بیان داشت: شهرستان های بافق، بهاباد، اشکذر و مهریز در وضعیت سفید و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

بهداشت و درمان یزد کرونا وضعیت سفید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر