کد خبر: 919874 A

معاون عمرانی استاندار یزد خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به آسیب های شیوع کرونا گفت: کاهش در‌آمد و وصول عوارض شهرداری ها از آسیب های ناشی از شیوع کرونا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، ‌محسن صادقیان در نشست با اعضای شورای شهر اردکان ضمن تقدیر از اعضای شورا‌ی شهر در پیگیری مشکلات، اظهار داشت: در با‌زه زمانی انتشار ویروس کرونا، تعطیلی‌ها و توقف صنایع و خدمات، شهرداری ها ضمن مواجه با مشکلات شهری با کاهش درآمد و وصول عوارض نیز روبرو شده اند به‌گونه ای که برخی از شهرداری‌ها حتی توان پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به موضوع تامین مسکن و گرانی قیمت آن عنوان کرد: نیاز مسکن در مردم موضوعی است که ‌در اولویت کاری ما قرار دارد اما در بازه زمانی فعلی خرید و فروش زمین و ملک در بین بنگاه ها بازارگرمی و با هدف افزیش قیمت است.

وی ادامه داد: وقتی زمین مورد نیاز احداث مسکن در طرح اقدام ملی را تامین می کنیم مردم نباید ‌دیگر گول حباب زمین و مسکن را بخورند و در طرح اقدام ملی تامین مسکن دولت موظف است برای افراد واجد شرایط، مسکن فراهم کند.

صادقیان ‌افزود: دو اقدام برای کاهش قیمت زمین و مسکن در استان انجام شده و مردم لازم نیست برای خرید زمین یا مسکن عجله کنند زیرا زمین برای افراد واجد شرایط در اختیار دستگاه های مختلف قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در دومین قدم قرار است طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در ماه های آینده عملیاتی شود که منجر به عرضه مسکن و کاهش اجاره بها و قیمت مسکن خواهد شد.

معاون امور عمرانی ‌استاندار در پایان سخنان خود درخصوص کمک به اجرای آسفالت معابر شهر اردکان و پیگیری اعتبار بازآفرینی و تعرفه های نظام مهندسی در شهرستان ها توضیحات و راهکارهای لازم را ارائه کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر اردکان نیز در این نشست درخصوص مشکلات ایجاد شده در تجمیع عوارض ارزش افزوده برای شهرداری های شهرستان اردکان به ویژه شهرداری اردکان و همچنین برخی از مشکلات شهری به خصوص آسفالت معابر شهر اردکان و عدم تامین اعتبار پروژه های بازآفرینی مطالبی را بیان کردند.

همچنین شهردار اردکان در این جلسه پتانسیل و ظرفیتی که در شهر اردکان برای پروژه های قابل سرمایه گذاری وجود دارد را عنوان و خواستار تلاش در جذب سرمایه گذار در این حوزه شد.

یزد درآمد شهرداری ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر