کد خبر: 919759 A

فرماندار خوشاب خبر داد:

فرماندار شهرستان خوشاب از سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در حوزه های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، امان‌الله خدمتگزار در این خصوص گفت: در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی شهرستان خوشاب، هلدینگ اقتصادی پارسیان به عنوان معین اقتصادی این شهرستان مشخص شده است که اجرای ۱۹ سند همکاری با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریال را در حوزه های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی شهرستان خوشاب با اشتغال‌زایی برای ۲۴۵ نفر تعهد کرده است.

خدمتگزار افزود: زیرساخت‌‎های ناحیه صنعتی خوشاب شامل آب، برق، گاز و خطوط تلفن فراهم شده و مهیای جذب سرمایه‌گذاران است که تاکنون از این ظرفیت استفاده مطلوب نشده است.

وی خاطر نشان کرد : از مجموع ۱۳ قرارداد سرمایه گذاری خوشاب تاکنون دو مورد آن به بهره برداری رسیده که باید با رفع موانع سایر قراردادها رشد اقتصادی منطقه شتاب بگیرد.

فرماندار خوشاب ادامه داد: قراردادهای سرمایه‌گذاری به تنهایی موجب رونق و جهش تولید نمی‌شود بلکه باید با رفع مشکلات، جوازهای تاسیس به مرحله صدور پروانه بهره‌برداری برسد.

شهرستان خوشاب یکی از قطب های تولید محصولاتی چون پسته، کشمش، زعفران، زیره و تخمه آجیلی در خراسان رضوی است که با نبود صنایع فرآوری و تبدیلی، عمده این محصولات به صورت خام فروشی و غیرفرآوری از شهرستان خارج می‌شود.

این شهرستان با ۱۱ هزار هکتار باغ پسته از نظر سطح زیر کشت رتبه دوم را در خراسان رضوی دارد که باید با ایجاد فرآوری و صنایع تکمیلی از خام فروشی پسته آن جلوگیری شود.

خراسان رضوی سرمایه گذاری صنعت کشاورزی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر