کد خبر: 919726 A

برای مهار آتش صورت گرفت؛

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از اعزام گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی برای مهار آتش سوزی جنگل‌های خسرج خوزستان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ «نوذر نعمتی» جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در ادامه روند مهار آتش سوزی جنگل‌های خوزستان گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی با حضور در مناطق جنگلی خسرج به مهار آتش سوزی پرداخته اند.

وی افزود: به درخواست فرماندار شهرستان حمیدیه مبنی بر کمک رسانی به مهار آتش جنگل‌های خسرج در اطراف این شهرستان، گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی خوزستان با اعزام یک تیم کامل و نیروی انسانی مجرب به منطقه در مهار آتش سوزی اقدام کرد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه طرح مردم یاری از جمله برنامه‌های ارتش در کمک به ستاد بحران است، خاطرنشان کرد: از روز‌های گذشته که برخی از جنگل‌های استان کهکلویه و بویر احمد و بخشی از جنگل‌های استان خوزستان دچار حریق شد تیم‌های بلیات نیروی زمینی ارتش در قالب طرح مردم یاری به همراه دیگر ارگان‌ها جهت مهار آتش وارد عمل شدند و در مهار آتش نقش موثری را داشته اند.

امیر سر تیپ نعمتی ادامه داد: پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان در این حادثه از ابتدای حریق جنگل‌ها در این دو استان حضور دارد و با بیش از ده‌ها سورتی پرواز در مهار آتش سوزی اقدامات خوبی را از خود به نمایش گذاشته اند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه مراتع طبیعی متعلق به تمام مردم است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که آتش‌سوزی جنگل‌ها ادامه داشته باشد نیرو‌های جان برکف ارتش با هماهنگی ستاد بحران استان حضور خواهند داشت و به مهار آتش سوزی خواهند پرداخت.

استان خوزستان جنگل روابط عمومی نیروی انسانی مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر