کد خبر: 919542 A

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه گفت: متأسفانه در دو هفته گذشته به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان روندی افزایشی داشته و این موضوع بسیار نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، هوشنگ بازوند ضمن اعلام زنگ خطر دوباره کرونا در کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس گزارش معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، استان کرمانشاه در وضعیت هشدار و خطر قرار گرفته و عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های توصیه شده به ویژه در طرح فاصله گذاری هوشمند عامل اصلی این افزایش آمار و تعداد مبتلایان به بیماری کرونا است.

بازوند با اشاره به بستری شدن ۲۱۸ نفر به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان گلستان خاطرنشان ساخت: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مجموع آمار مبتلایان تا به امروز درکرمانشاه به ۴۳۱۰ نفر رسیده که بسیار نگران کننده است و با تداوم روند فعلی سلامت مردم در خطر خواهد بود.

همه موظف به تلاش برای قطع زنجیره انتقال کرونا هستیم

نماینده عالی دولت در کرمانشاه‌ گفت: با توجه به این شرایط و در صورت تایید ستاد ملی کرونا محدودیت های ترددی بیشتری در استان اعمال خواهد شد و مردم باید مطلع باشند که عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی هزینه‌های زیادی را به استان در مقوله سلامت و سایر حوزه های کسب و کار وارد خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در صورت تداوم این روند افزایشی برای قطع زنجیره انتقال کرونا تدابیر جدیدی اندیشیده شده و مردم و مسئولان همه موظف به همکاری هستند، زیرا سلامت عمومی برای همه ما اولویت دارد. 

وی در خاتمه یادآور شد: در این مرحله از فرآیند کنترل و مهار بیماری مشارکت مردم بسیار موثر است و نظارت بیشتری برای انجام پروتکل های بهداشتی در تمامی شهرستانها انجام و با افرادی که سلامت مردم را به خطر بیاندازند برخورد می شود.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی دولت کسب و کار معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر