کد خبر: 919168 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز :

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه ناوگان عمومی شیراز از شنبه ١٠ خرداد مجدد در دسترس مردم قرار می‌گیرد، گفت: با بررسی مسائل معیشتی رانندگان، نهایتا با دستور شهردار و مصوبه شورای شهر شیراز تصمیم بر فعالیت مجدد ناوگان اتوبوس‌ها با ظرفیت ١٠٠ درصدی گرفته شد.

به گزارش ایلنا مجتبی زوربخش در جمع خبرنگاران با اشاره به روند عملیات اجرایی فاز یک خط دو قطار شهری شیراز اشاره و یادآور شد: خط دو مترو این کلانشهر از میانرود آغاز می‌شود و تا میدان گاز ادامه دارد و چون ایستگاه تبادلی با خط یک در ایستگاه امام حسین دارد، لذا این ایستگاه به یک ایستگاه شاخص تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ٨ خردادماه جاری ریل گذاری فاز یک خط دو قطار شهری شیراز آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: از آنجا که مترو یک وسیله عمومی انبوه بر است و موجب دسترسی ارزان قیمت و صرفه جویی در وقت می‌شود،  بنابراین بعد از اتمام ریل گذاری فاز یک خط دو، دو ایستگاه آن فعال خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به پایان حفاری خط دوم قطار شهری، از آغاز عملیات ریل‌گذاری، در این خط از مترو شیراز خبر داد.

معاون شهردار شیراز ابراز امیدواری کرد که شاهد سفرهای کمتری توسط خودروهای شخصی باشیم و حجم ترافیک در این منطقه از شیراز کاهش یابد.

زوربخش از افتتاح ایستگاه وکیل در اینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: به دلیل موقعیت قرار گیری، این ایستگاه را یک ایستگاه کلیدی در جذب و توزیع مسافر معرفی کرد.

وی بیان کرد: این ایستگاه به دلیل معماری خاصی که دارد از زیباترین ایستگاههای مترو در سطح کشور محسوب می‌شود که در ٥ طبقه و ١٥ هزار مترمربع احداث شده و دو طبقه آن تجاری و اداری است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین گفت: ظرف یکی دو هفته آینده عملیات کلنگ زنی خط ٣ مترو شیراز که به نوعی ادامه خط یک است و از ابتدای خیابان معالی آباد اغاز می‌شود و تا ابتدای شهرک گلستان در مجاورت پایانه راه اهن ادامه پیدا می‌کند، انجام خواهد شد.

زوربخش با بیان اینکه، در حال حاضر محور دکتر حسابی روزانه پذیرای ٢٠٠ هزار دستگاه خودرو است که با تکمیل خط سه انتظار میرود بار ترافیکی این قست از شیراز به مترو منتقل شود، خاطرنشان کرد: زمانبندی اتمام این خط در بازه زمانی ٥ تا ٦ ساله پیش‌بینی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، به آغاز به کار دوچرخه‌های اشتراکی که از روز گذشته ٦ خرداد اشاره و اضافه کرد: فعالیت مجدد این دوچرخه‌ها با هدف پوشش انجام سفرهای کوتاه و میان مسافت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل‌های صادره از ستاد ملی کرونا اجرایی شده است.

زوربخش افزود: انجام امر ضدعفونی و نگهداری دوچرخه‌ها و افزایش محدوده فعالیت از مواردی است که با فعالیت مجدد دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی در دستور کار قرار گرفته است.

او گفت: در نخستین روز از فعالیت دوباره، ٤٥٥ سفر توسط کاربران با دوچرخه‌های هوشمند به ثبت رسید.

زوربخش عنوان کرد: ساعت فعالیت مترو از بازه زمانی فوق از ساعت شش صبح تا ٩ شب خواهد بود و به تدریج گسترش می‌یابد.

وی همچنین خواستار مشارکت جمعی شهروندان قانونمدار شیرازی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استفاده از سرویس‌های حمل و نقل‌ عمومی شد و تاکید کرد: اگر یک شهروند از ماسک استفاده نکند و مشکوک به بیماری هم باشد و به سفر هم ادامه دهد، قطعا می‌تواند اقدامات انجام شده را مختل کند، لذا شهروندان با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی سفر با حمل و نقل عمومی را ادامه دهند.

معاون شهردار شیراز با بیان اینکه در بخش ناوگان اتوبوسرانی نیز اقداماتی نظیر؛ مجزا سازی رانندگان از مسافران پیش‌بینی شده، گفت: اگرچه متحمل هزینه‌هایی خواهیم شد اما برای حفظ سلامت شهروندان، اقداماتی با بازگشایی ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی می‌شود.

زوربخش از شهروندان خواست از سرویس‌های حمل و نقل عمومی ترجیحا برای سفرهای ضروری استفاده کنند.

 

 

اتوبوس حمل و نقل و ترافیک شهرداری خودرو مترو شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر