کد خبر: 919082 A

فرمانده انتظامی نیشابور خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری متهم اصلی سرقت های سریالی خودروهای سواری پراید در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از نیشابور، سرهنگ حسین دهقانپور در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت خودرو در سطح شهرستان نیشابور پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. 

وی در این خصوص افزود: در بررسی‌های اولیه و میدانی مشخص شد این سرقت‌ها مربوط به خودروهای سواری پراید در سطح شهر نیشابور بوده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: مأموران انتظامی با نظارت رئیس پلیس آگاهی شهرستان نیشابور شناسایی تحقیقات تخصصی خود را در ردزنی این سرقت ها آغاز کردند و در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی به یکی از سارقان حرفه ای و سابقه دار معروف به شاه کلید مظنون شدند. 

سرهنگ دهقان پور خاطر نشان کرد: کارآگاهان پس از بررسی های گسترده خود رد متهم فراری را در شهرستان چناران پیدا کردند و پس از اخذ نیابت قضایی و انجام  هماهنگی های قانونی این فرد را در اقدامی ضربتی دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی نیشابور منتقل کردند.

وی تصریح کرد: متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی تاکنون به ۴٠ فقره سرقت خودرو پراید در شهرستان های نیشابور، مشهد و تربت حیدریه اعتراف کرده خودروهای پارک شده در نقاط خلوت و تاریک به مدت طولانی که بدون تجهیزات ایمنی بودند را به سرقت می برده است.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه متهم به دلیل سرقت خودرو تحت تعقیب پلیس آگاهی استان و شهرستان های دیگر استان خراسان رضوی است، تحقیقات از او به منظور کشف سایر سرقت های احتمالی دیگر ادامه دارد. 

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در پایان با بیان اینکه اکثر سرقت ها مربوط به خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی است به شهروندان توصیه کرد وسائل نقلیه را به تجهیزات ایمنی تجهیز و از پارک خودرو در نقاط خلوت و تاریک به مدت طولانی پرهیز کنند.

استان خراسان رضوی پلیس آگاهی سرقت وسائل نقلیه پارک خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر