کد خبر: 919046 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد : با تجهیز آزمایشگاه تشخیص کرونا در گیلان ، تعداد تست‌های تشخیصی به 500 تست در روز خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بازدید از آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا با اشاره به اینکه در این آزمایشگاه ، روزانه تعداد زیادی نمونه تست از بیماران و افراد مشکوک به بیماری کرونا مورد آزمایش قرار می گیرد گفت : در این مرکز روزانه 300 نمونه تست کرونا انجام می شود که با مجهزتر شدن این آزمایشگاه ، تعداد تست های روزانه کرونا به 500 نمونه افزایش خواهد یافت.

ارسلان سالاری افزود : در آزمایشگاه تشخیص کرونا ، نمونه‌های ارسالی از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی،تحلیل و گزارش می شود و نتایج آزمایش ها در مدت زمان کمتری در اختیار کادر درمان قرار می گیرد.
 
وی با بیان اینکه امسال 3 هزار و 324 مورد نمونه گیری سرپایی در این آزمایشگاه انجام شد ، اضافه کرد : کارکنان آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید ۱۹، در 2 شیفت کاری فعالیت می کنند تا پاسخگوی بیماران و سایر مراکز ارجاع نمونه در بالاترین سطح ممکن باشند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه  این آزمایشگاه مرجع  در سال 93 راه اندازی شد ، گفت : اسفند 98  ، به دلیل شیوع کرونا در گیلان ،  به عنوان اولین استان در کشور ، پس از تهران ، برای انجام تست کرونا در نظر گرفته شد و این استان از ارسال نمونه ها به انستیتو پاستور تهران بی نیاز شد.

ارسلان سالاری افزود : آزمایشگاه تشخیص کرونا یک آزمایشگاه جامع ویروس شناسی است و در آن علاوه بر تشخیص بیماری کرونا امکان تشخیص بسیاری از بیماری‌های ویروسی و باکتریایی فراهم شده است.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان ویروس آزمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر