کد خبر: 918959 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان خبرداد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به حضور در صحنه مردم برای کمک به آسیب دیدگان کرونا گفت: کمک مومنانه، نشان از آگاهی مردم و فرهنگ غنی ایران اسلامی است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، ابراهیم رفیعی در برنامه نمادین طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه در مسجد ثارالله شهرک شهدای زنجان، با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های فقه شیعی در منابع دینی ما، آگاهی به اقتضائات زمان است، گفت: این مقوله باعث می‌شود که به مسائل روز بیشتر رسیدگی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، در ادامه با اشاره به طرح شهید بهنام محمدی که به صورت مشترک در آموزش و پرورش و سپاه انجام می‌شود این موضوع را یکی از نمونه های همکاری آموزش و پرورش و سپاه معرفی کرده که در این طرح مدارس مجری فعالیت خود را بر اساس" اقتضائات زمان" انجام می دهند.

وی، گفت: کمک گرفتن از مردم برای مردم در این برهه زمانی، عملکرد مطلوب خود را نشان داد که امروز ثمرات آن به صورت ملموس و عینی در بین مردم قابل مشاهده  است.

رفیعی افزود: این نشان از آگاهی مردم و فرهنگ غنی ایران اسلامی است که هر  مشکلی در جامعه  پیش بیاید با کمک مردم راه حل های جدیدی برنامه‌ریزی می‌شود و این مصداق بارز جامعه اسلامی می باشد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود ضمن تشکر از حضور پر رنگ نواحی و مناطق آموزش و پرورش و همچنین تشکل های دانش آموزی اظهار امیدواری کرد: این کمک های مومنانه هر چه سریعتر به دست خانواده‌های نیازمند برسد تا شاید گره کوچکی از مشکلات این قشر از جامعه باز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان/ابراهیم رفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر