کد خبر: 918865 A

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری قزوین:

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: خسارت ناشی از دوران شیوع ویروس کرونا به ناوگان حمل و نقل عمومی قزوین مبلغ 42 میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شیما زرآبادی پور اظهار کرد: خسارت وارده به سیستم حمل و نقل شهرداری قزوین در دوران شیوع ویروس کرونا نزدیک به 42 میلیارد ریال است که بخشی از این آسیب مربوط به توقف درآمدهای ناشی از اجاره بهای پارکینگ‌های‌عمومی شهرداری قزوین و نیز پرداخت خسارت به ناوگان خصوصی سازمان اتوبوسرانی در پی تعطیلی فعالیت اتوبوس ها و پارکینگ ها و همچنین خرید ملزومات بهداشتی است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بیان کرد: خسارت وارده به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین به ازای دو ماه و نیم اجاره بهای پارکینگ‌ها هرماه یک میلیارد و 800 میلیون ریال برابر با 4 میلیارد و 500 میلیون ریال، خرید ملزومات بهداشتی 250 میلیون ریال و متوقف شدن پروژه کارت پارک به مدت ٢ ماه، یک میلیارد ریال محاسبه شده که مجموع هزینه های این سازمان در  این مدت، 5 میلیارد و 750 میلیون ریال بوده است.

زرآبادی پور ادامه داد: سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در مدت شیوع ویروس کرونا در قزوین، به منظور خرید مواد ضدعفونی یک میلیارد ریال، تجهیزات سم پاشی 290  میلیون ریال، تجهیزات بهداشتی یک میلیارد و 250  میلیون ریال و تامین سوخت رایگان ناوگان حمل و نقل عمومی 330 میلیون ریال هزینه کرده و 127 میلیون ریال به عنوان یارانه ایام رایگان و توقف اتوبوس‌ها پرداخت کرده که بخشی از خسارت به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قزوین است.

وی افزود: در مجموع با محاسبه خسارت وارده به سازمان اتوبوسرانی، به دلیل توقف فعالیت آن از اسفندماه سال 98 تاکنون، میزان خسارت مالی به سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در مدت شیوع کووید-19، 14 میلیارد و 500 میلیون ریال محاسبه شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: 13 میلیارد و 600 میلیون ریال خسارت رانندگان تاکسی، 120 میلیون ریال خسارت مستقیم به سازمان، 750 میلیون ریال به دلیل کاهش درآمدهای جایگاه های CNG در دوره شیوع کرونا و 260 میلیون ریال خرید ملزومات و تجهیزات بهداشتی از جمله خسارت مالی به سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین است که در مجموع 14 میلیارد و 370 میلیون ریال محاسبه شده است.

زرآبادی پور یادآور شد: 6 میلیارد ریال بابت معافیت اجاره بها و عوارض هواپیمایی و ناوگان عمومی در مدت شیوع ویروس کرونا به سازمان مدیریت پایانه های مسافربری شهرداری قزوین زیان وارد شده و مبلغ 500 میلیون ریال بابت ضدعفونی و گندزدایی در این سازمان هزینه شده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری با بیان این که به دلیل کاهش مراجعات شهروندان به مرکز معاینه فنی خودرو، مبلغی نزدیک به 800 میلیون ریال خسارت وارد شده است، تصریح کرد: در مجموع به سازمان‌ها و مراکز زیرمجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، مبلغ 41 میلیارد و 970 میلیون ریال در مدت زمان شیوع ویروس کرونا خسارت مالی وارد شده است.

حمل و نقل حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرداری ناوگان حمل و نقل ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر