کد خبر: 918433 A

برای اولین بار در کشور انجام شد؛

به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر؛ پرداخت بازنشستگی سالمندان برای اولین بار در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایلنا روستاییان و عشایر با داشتن شرایط بازنشستگی سالمندی یعنی 15سال سابقه پرداخت حق بیمه و سن 65 سال می توانند  مستمری بازنشستگی سالمندی خود را به صورت ماهیانه دریافت کنند.

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استان فارس با بیان اینکه صندوق بیمه روستایی و عشایری در سال 1384 تاسیس شد افزود: صندوق بیمه روستایی با هدف حمایت و پوشش افراد روستائی و عشایرانی که در مدت های گذشته به هر دلیل نتوانستند زیر چتر حمایتی بیمه‌های متفاوت قرار گیرند راه اندازی و تاسیس شد.

حسن کمالی با اشاره به اینکه بر این باوریم که حداقل یک عضو خانواده روستائی و عشایری استان باید زیر چتر بیمه روستایی و عشایری قرار گیرند افزود: تاکنون بالغ بر 7 هزار خانوار روستایی و عشایر در استان فارس از مزایای مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگان متوفی بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر 12 هزار و سیصد خانوار روستایی و عشایر در استان فارس به عضویت صندوق در آمدند ادامه داد: این مهم سبب شد تا استان فارس بتواند رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص دهد.

 

استان فارس بازنشستگی پوشش سالمندان کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر