کد خبر: 918400 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبرداد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: امسال 40 اثر تاریخی در استان زنجان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرمت و بازسازی می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، امیر ارجمند، امروز با اعلام این خبر، اظهارداشت: در سال گذشته حدود ۴۰ اثر تاریخی در استان زنجان مرمت شد و امسال نیز برنامه‌ریزی لازم برای مرمت آثار تاریخی انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: در قالب اعتبارات استانی و ملی 40 اثر تاریخی از جمله سایت‌ها، بناها، مساجد، بازار تاریخی زنجان، اماکن تاریخی، موزه‌ها، محوطه‌ها و سراها در استان زنجان مرمت می‌شود.

این مسئول در استان زنجان اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم بخشی از مرمت‌ها نیمه اول سال و بخشی دیگر در نیمه دوم سال اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از آغاز مرمت بناهای تاریخی استان زنجان از داخل مجموعه بازار تاریخی و سرای ناصری خبرداد و افزود: تا پایان سال این مرمت‌ها به اتمام می‌رسد.

ارجمند ، گفت: مدرسه شریعتی، معبد داش کسن، غارکتله خور، روستای گلابر و قلعه بهستان جزو بناهایی است که امسال مرمت می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه مرمت آثار تاریخی استان از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است، گفت: در صورت اختصاص اعتبار لازم مرمت آثار تاریخی از اولویت‌های این اداره کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان/ امیر ارجم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر