کد خبر: 917978 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی کازرون بستر مناسبی برای توسعه صنعتی و اقتصادی و جهش تولید در شهرستان کازرون فراهم خواهد کرد گفت:با راه اندازی گمرک ،روند فعالیت های توسعه ای این منتطقه ویژه اقتصادی شتاب می گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی با بیان اینکه در دو سال اخیر پیگیری های متعددی برای راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی کازرون انجام شد ، با قدردانی از نماینده مردم کازرون وکوه‌چنار در مجلس یازدهم به سبب پیگیری‌های درسطح ملی در دوماه اخیر  و نیز فرماندار ویژه کازرون و مدیر کل گمرکات استان فارس برای استقرار گمرک گفت: در ابتدا این منطقه ویژه اقتصادی برای گستره محدودی از صنایع مجوز استقرار داشت که با پیگیری های متعدد سرانجام  مصوبه  استقرار واحد های "صنعتی با اولویت صنایع تبدیلی – کشاورزی" از دولت اخذ شد .

 فتوحی اضافه کرد: هم اکنون ، با استقرار گمرک ،این منطقه ویژه اقتصادی آماده  راه‌اندازی و واگذاری زمین به متقاضیان خواهد شد.

 وی  با اشاره به برنامه این شرکت برای  تکمیل زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون گفت: هم اینک زیرساخت های اولیه شامل آب،گاز ،برق، زیرسازی معابر و خیابان ها و نیز تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتباری افزون بر ۱۰۰میلیارد ریال اجرا شده  و سایر زیرساخت ها نیز همزمان با واگذاری زمین و استقرار واحدها ایجاد می‌شود .

فتوحی از مهم‌ترین  طرح‌هایی که در برنامه اجرایی، قرار دارد را احداث ساختمان نگهبانی و نیز محل دائمی  استقرار گمرک و انبار روباز گمرک اعلام کرد. وی در ادامه بر اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری  برای متقاضیان در این منطقه تاکید کرد و گفت:  شرایط و نحوه واگذاری زمین و نیز مشوق‌ها بزودی اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت 73هکتار راه‌اندازی می‌شود که 50 هکتاراز آن صنعتی است و این میزان نیز  با اجرای طرح توسعه قابل افزایش است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: امیدواریم با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتواند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و صادرات  و نیز تحقق جهش تولید فراهم کند.

وی  صدور مجوز ساخت و پایان کار سرمایه‌گذاری و تولیدی به‌صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات وخرده‌فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه را از مهم‌ترین مزایای استقرار واحدها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون اعلام کرد .

 

دولت کشاورزی گمرک منطقه ویژه اقتصادی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر