کد خبر: 917935 A

معاون استاندار مطرح کرد:

معاون‌هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌ رضوی بر نقش مهم طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه ثامن مشهد در تحقق جهش تولید تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در نشست مشترک با محمدرضا کلایی، شهردار مشهد مقدس و سرمایه‌گذاران طرح ثامن با اشاره به نقش طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه ثامن و اطراف حرم مطهر رضوی در تحقق شعار سال و جهش تولید افزود: در این منطقه فرصت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که با تحرک بخشی به صنایع مرتبط با صنعت ساختمان می‌تواند ارزش افزوده خوبی در اقتصاد جامعه و اشتغالزایی ایجاد کند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: صنعت ساختمان و پروژه‌های مرتبط ضمن تحرک بخشی به بیش از ۴۰ رسته و صنعت می‌تواند بیش از 35 درصد فرصت‌های شغلی مستقیم و غیر مسقیم را ایجاد کند.

رسولیان اضافه کرد: موضوع بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و منطقه ثامن در شهر مشهد مقدس سال‌ها جزء مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت اجرایی و اقتصادی بوده است که برای سرمایه‌گذاران جذابیت ویژه‌ای دارد و باید موانع پیش روی آن‌ها را مرتفع کرد. 

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا در قالب یک کمیته با حضور دستگاه‌های مرتبط، شهرداری و سرمایه‌گذاران طی جدول زمانی مشخص برنامه‌های تسریع در اجرای پروژه‌های ثامن پیگیری و عملیاتی شود.

محمدرضا کلائی شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: برای ورود به رفع مشکلات پروژه های اقتصادی منطقه ثامن، ابتدا باید چشم اندازی از کاری که قرار است دراین منطقه انجام شود، داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در خصوص حقوق مکتسبه ایجاد شده در منطقه ثامن هرکاری که بتوانیم انجام خواهیم داد افزود: شهرداری مشهد حداکثر همکاری را با سرمایه گذاران در این زمینه خواهد داشت و تا جایی که ظرفیت های قانونی اجازه دهد با آنها همراهی خواهد کرد.

جامعه خراسان رضوی سرمایه گذاری مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر