کد خبر: 917845 A

مجتهدی خبر داد:

شهردار تربت‌ حیدریه گفت: با واگذاری سهام شرکت زعفرانیه به این نهاد خدمات اجتماعی، تکلیف این مجتمع تجاری مشخص شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه، محمد‌صادق مجتهدی در بازدید خبرنگاران از پروژهای‌شهرداری افزود: در بافت فرسوده ( پروژه زعفرانیه در آنجا واقع است) ظرف 2 سال اخیر پنج هزار و 800 مترمربع از املاک و اراضی شرکت مادر تخصصی و حدود هشت هزار و 500 متر مربع از املاک شرکت زعفرانیه را به تملک شهرداری درآوردیم تا گامی اساسی در راستای رونق بافت فرسوده برداریم.

وی که با هدف تشریح عملکرد سی و یک ماهه دوره کاری خود تور رسانه‌ای برقرار کرده‌ بود، در بخش دیگری گفت: به دلیل فقدان همکاری چند مالک در راستای توافق و تخریب املاک در مسیر، کار اجرای طرح جایگزین در میدان آزادگان مختل اما شهرداری نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت این مالکن انجام داده‌است.

مجتهدی همچنین اظهار کرد : سامانه مشاغل کارگاهی همه مراحل قانونی خود را طی کرده و با مشارکت مالکان روند احداث آن آغاز خواهد شد و همگان باید بدانند شهرداری با احداث این سامانه برای خود تولد ثروت کرده‌است.

وی در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در حوزه فضای سبز اشاره کرد و گفت: با رویکرد بهسازی و زیباسازی بلوارها و نیز اصلاح الگوی کشت و تغییر در روش‌های آبیاری و بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری، بلوارهای مدرس، بلوار سردار سلیمانی ( میدان بسیج تا پل نفت )، بلوار امام رضا (ع)،  بلوار قرنی، بلوار رجایی و بلوار فردوسی جنوبی اصلاح و بهسازی شدند. 

مجتهدی با بیان اینکه اجرای پروژه فضای سبز در بلوار شهید بهشتی و بلوار خرمشر نیز در دستور کار است، افزود: در کوی امیر المومنین (ع) 80 درصد معابر جوی و جدول آسفالت شده‌است. 

وی همچنین گفت: یک پل استاندار بر روی کال موجود در این محل، احداث و کار احداث دومین پل نیز در حال اتمام است و مرمت دیوار ساحلی کال در حال اجراست و کف سازی کال نیز اجرا خواهد شد.

شهردار تربت‌حیدریه گفت: در محله دیزقند که حدود 14 سال است به شهر پیوسته، اما تاکنون هیچ اقدام زیربنایی در این محله انجام نشده‌است ، اما در عین حال با مشارکت ساکنان، در حال بازگشایی خیابان 14 متری بر طبق طرح تفضیلی شهر هستیم.

وی گفت: مراحل انتقال قطعی بوستان پیشکوه به شهرداری به خوبی پیش‌رفته و در قالب صورتجلسه تنظیمی در اداره کل منابع طبیعی استان به زودی شهرداری مالکیت قطعی در پیشکوه خواهد داشت و این امر موجب می‌شود تا روند رو به رشدی را در منطقه گردشگری شاهد باشیم.

شهر 130 هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

اداره کل منابع طبیعی جدول سهام شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر