کد خبر: 917817 A

بامداد امروز ٰرخ داد؛

فرماندار آمل گفت: تندباد ۹۴ کیلومتری به واحد‌های مسکونی و تاسیات برق آمل خسارت شدیدی وارد کرد.

به گزارش ایلنا، سید جعفر رسولی گفت: براساس اعلام ایستگاه‌های هواشناسی وزش تندباد اواخر شنبه شب و بامداد یکشنبه در آمل حدود ۹۴ کیلو متر بر ساعت برآورده شده است.

رسولی افزود: بر اثر تندباد شدید با سرعت ۹۴ کیلومتر برساعت به سقف بیش از ده‌ها واحد مسکونی، انباری، برخی واحد‌های تجاری و تاسیسات برق این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی گفت: آمار‌های دقیق خسارت‌های وارد شده به بخش‌ها و مناطق شهرستان توسط بخشداران ۵ گانه آمل در حال برآورد است و بزودی اعلام می‌شود.

رئیس اداره برق شهری شرق و غرب آمل نیز گفت: وزش تند باد دیشب خسارت‌های شدیدی به تاسیسات برق وارد کرد و سبب قطع برق منازل و واحد‌های کسبی حدود ۴۰ روستای این شهرستان شد.

رئیس اداره توزیع برق شرق آمل نیز افزود: شکسته درختان و پرتاب سقف برخی خانه و تابلو‌های تبلیغاتی در مسیر خطوط فشار برق باعث پاره شدن سیم‌های فشارضعیف و قوی انتقال برق در این منطقه شد.

باقری گفت: حدود ۱۲ اکیپ توزیع برق شرق آمل از شب گذشته تاکنون درتلاش برای برقرارکردن روستا‌هایی که دچار خاموشی شدند، فعال است.

رئیس اداره توزیع برق غرب آمل گفت: ۱۰ گروه از عوامل امدادی این اداره برای رفع خرابی‌های برق ناشی از تندباد شدید شنبه شب و بامداد یکشنبه در این منطقه اعزام شدند.

رضافیاض افزود: با تلاش تیم‌های امدادی و ماموران برق رسانی در منطقه امیدواریم برق روستا‌های قطع شده و برخی مناطق شهری تا ظهر و نهایتا عصر یکشنبه وصل شود.

شهرستان آمل با حدود ۴۱۵ هزارنفر جمعیت با ۵ بخش مرکزی، امامزاده عبداله، لاریجان، دابو و دشت سر در ۷۰ کیلومتری با ساری مرکز مازندران واقع شده است.

برق هواشناسی ساری برق رسانی قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر