کد خبر: 917694 A

دادستان مطرح کرد؛

دادستان کاشمر گفت: قصورات صورت گرفته در موضوع تعطیلی جایگاه CNG کاشمر بررسی و برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، در پی تعطیلی سه ماهه جایگاه گاز CNG شماره یک شهرداری کاشمر که منجر به ایجاد زحمات و گرفتاری های فراوانی برای شهروندان شده و در نهایت با جمع آوری دکل ایرانسل از این جایگاه، بار دیگر شروع به فعالیت کرد، دادستان کاشمر توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد.

غلامرضا طالعی در این زمینه اظهار داشت: پیرو گزارشات مردمی در خصوص تعطیلی جایگاه CNG شماره ی یک کاشمر توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی، با توجه به نقش داشتن نهادها و ادارات دولتی مختلف در سطح استان، پیگیری های لازم انجام، اقدامات و دستورات مقتضی صادر و در نهایت، پس از ایمن سازی کامل، نسبت به بازگشایی جایگاه در روز جاری اقدام شده است.

وی ادامه داد: لیکن جهت استحضار اعلام می دارد علت تعطیلی جایگاه به دو موضوع اساسی بر می گردد، اول اینکه عدم رعایت برخی استانداردها در جایگاه مذکور (طبق گزارش اداره کل استاندارد استان) که طبق ارسال گزارش‌ مکتوب شهرداری به دادستانی، در روز جاری به صورت کامل انجام و ایرادات مرتفع شده است.

وی افزود: علت دوم اختلاف نظر در انعقاد قرارداد کتبی با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی که طرفین مستندات قانونی و حقوقی ارائه نموده و ملاحظاتی از حقوق عامه‌، در نظرات هر دوطرف وجود داشته که نیازمند بررسی بوده و با عنایت به اینکه موضوع فراشهرستانی می باشد، از طریق مراجع استانی پیگیری خواهد شد.

دادستان کاشمر خاطرنشان کرد: در حال حاضر، با توجه به رفع ایرادات استاندارد جایگاه، دستور بازگشایی جایگاه صادر گردیده و لیکن موضوع به مراجع قضایی، اداری و نظارتی استان منعکس شده، تا ضمن بررسی و حل اختلاف مربوط به قرارداد مذکور، علت موضوع و قصورات انجام شده در این خصوص مشخص و متعاقب آن‌، برابر مقررات قانونی رفتار خواهد شد.

پخش فرآورده های نفتی حقوق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شهرداری اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر