کد خبر: 917605 A

استاندار البرز خبر داد:

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با همراهی مردم در راستای رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، انتظار می‌رود که طی هفته‌های آینده وضعیت البرز سفید شود.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در حاشیه بیست و دومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست رئیس‌جمهور و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و تبریک عید سعید فطر، افزود: سوم خرداد روزی بیاد ماندنی در تقویم ایران اسلامی است چرا که خرمشهر قهرمان پس از یک سال بدست رزمندگان اسلام آزاد شد.

وی ادامه داد: آماده می شویم که فردا در عید سعید فطر بعنوان یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان نماز این روز عزیز را برپا کنیم.

شهبازی گفت: در جلسه امروز طبق روال جلسات قبلی، روسای کمیته‌ها گزارش‌های لازم را ارائه دادند و همچنان کلیدواژه اصلی این نشست رعایت بهداشت فردی و جمعی و پروتکل های بهداشتی بود.

وی افزود: مقرر شد، موزه ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شوند.

استاندار البرز با بیان اینکه در خصوص فعالیت آژانس های مسافرتی، پایان محدودیت مساجد و پاساژها، هفته آینده تصمیم گیری می شود، اضافه کرد: از ۱۰ خرداد ماه حضور کارکنان ادارات به روال عادی باز می گردد و از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.

وی گفت: طبق تاکید رییس جمهور محترم، نظارت ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین وضعیت بازار و تامین کالاهای اساسی تشدید خواهد شد.

شهبازی با اشاره به سیر نزولی مراجعان به بیمارستان ها و تلفات ناشی از کرونا، افزود: عموما مرگ و میر ناشی از کرونا حاصل از بیماری های زمینه ای افراد بوده بنابراین افراد آسیب پذیر باید بیشتر مراقبت کنند.

وی عنوان کرد: در البرز بیش از هزار تخت بیمارستانی برای بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته بودیم که اکنون بیش از ۹۰۰ تخت خالی است.

استاندار البرز گفت: با همراهی مردم در راستای رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، انتظار می رود که طی هفته های اخیر وضعیت البرز سفید شود.

وی افزود: البرز در زمان پیک کرونا نیز در شرایط قرمز قرار نگرفت که این توفیق ناشی از همراهی مردم، ایثار کادر بهداشتی و درمانی، تحرک هماهنگ مدیران استان است.

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر