کد خبر: 917537 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد ؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از بازگشایی اقامتگاه‌های بوم گردی و خانه مسافر‌های دارای مجوز کرمانشاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بابیان اینکه بازگشایی این امکان براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان انجام گرفته، گفت : درحال حاضر همه مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم گردی و خانه مسافر‌های دارای مجوز فعالیت خود را از سر گرفته‌اند و می‌توانند پذیرش مسافر داشته باشند.

وی گفت : بازگشایی این مراکز اقامتی با لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و در این راستا بازدید‌های مکرری نیز از آن‌ها خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان بااشاره به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر و افزایش آمار مسافرت‌ها در کشور، افزود: طبق رصدی که طی یکی دو روز اخیر در استان داشته‌ایم، با حجمی از ورود مسافرین به کرمانشاه در این مدت مواجه شده‌ایم.

وی ادامه داد: از آنجایی که هنوز بیماری کرونا فروکش نکرده، درتلاشیم تا بتوانیم مسافران ورودی به استان را ساماندهی کنیم، به گونه‌ای که در بحث شیوع گسترده‌تر بیماری کرونا مشکلی ایجاد نشود.

قادری افزود: هرچند مراکز اقامتی استان اعم از هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه‌مسافر‌ها در این روز‌ها پذیرش مسافر خواهند داشت، اما همه نیرو‌های خود را بکارگرفته‌ایم تا به صورت مستمر و روزانه از آن‌ها بازرسی صورت گیرد تا تخلفی در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آن‌ها نداشته باشیم.

وی از احتمال بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی استان هم بعد از عید سعید فطر خبرداد و گفت: باتوجه به رایزنی‌های انجام گرفته در وزارتخانه به احتمال بسیار پس از تعطیلات عید فطر شاهد بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی در استان‌های مختلف کشور و از جمله کرمانشاه خواهیم بود .

 

بازگشایی بیماری کرونا اقامتگاه ها و هتل های استان کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر