کد خبر: 917519 A

از هفته آینده آغاز می‌شود؛

«اگر دوست دارید با روایتی جالب و به‌یادماندنی از زندگی روبه‌رو شوید و دنیا را از زاویه‌ دید دختری خردسال و بامزه ببینید با ما همراه شوید.»

به گزارش خبرنگار ایلنا ، ریحانه قاسم رشیدی تسهیلگر و فعال حوزه کودکان با این توضیح کوتاه همه علاقمندان به‌ کتاب و کتابخوانی و شناخت بیشتر دنیای کودکان،آنها را به کارگاه مجازی خود با عنوان «جهان از نگاه کودک » دعوت کرد‌ه است. 

به گفته این روزنامه‌نگار  در نخستین جلسه این کارگاه،کتاب «کشتن مرغ مینا »به روخوانی و نقد وبررسی گذاشته می شود.

کتاب کشتن مرغ مقلد (ترجمه کتاب To Kill a Mockingbird) ،نوشته‌ نل هارپر لی (Nelle Harper Lee)، نویسنده‌  آمریکایی زبان است. این این رمان که با نام کشتن مرغ مینا نیز شناخته می‌شود، موفق به دریافت جایزه پولیتزر در سال ۱۹۶۴ میلادی شد. کتاب کشتن مرغ مقلد در سال ۱۹۶۰ نوشته شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به‌فروش رفته‌ و هم‌چنین به‌بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده است. اگرچه این رمان به‌خاطر گرما و طنزِ خود مشهور شده ولیکن داستان اصلی آن، برخورد با مسائلی جدی و حیاتی مانند تجاوز، تبعیض نژادی و جنسیتی و عدالت اجتماعی است و هرچند در لفافه، اما به موضوعات دیگری هم‌چون شجاعت، محبت، طبقات اجتماعی حاکم‌بر آن زمان و نقش‌های جنسیتی در جنوب آمریکا نیز می‌پردازد.

نویسنده در این کتاب کشمکش‌های نژادی در جنوب آمریکا را به نمایش می‌گذارد. پدر راوی، وکیل سفید پوستی‌است که دفاع از متهم سیاه‌پوستی را به عهده می‌گیرد و طی آن، وجدان و ارزش‌های اخلاقی را به فرزندانش می‌آموزد .

 قاسم رشیدی  درباره انتخاب این کتاب می گوید: از آنجا که تمامی داستان از نگاه یک دختر بچه روایت می‌شود تصمیم داریم در این کارگاه  با تسهیل‌گری لایه‌های متفاوت متن را جستجو کرده و ضمن مشارکت جمعی، لذت مطالعه را چند برابر کنیم.

این کارگاه در  دور روز ؛ پنجشنبه‌ها  ساعت 16 تا 17  و جمعه‌ها 17 تا 18  از هشتم خردادماه برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در این کارگاه‌ها می‌توانند با تلفن 09125061579 تماس بگیرند.

کتاب کودکان کشتن مرغ مینا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر