کد خبر: 917414 A

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه مطرح کرد:

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: با اضافه شدن شهرک‌های صنعتی و همچنین اراضی با مالکیت دولتی به محدوده منطقه آزاد انزلی زمینه جذب و توسعه سرمایه‌گذاران تولیدی داخلی و خارجی فراهم خواهد شد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: خبر لایحه الحاق دو هزار هکتار از اراضی صنعتی و فرودگاهی استان گیلان به محدوده منطقه آزاد انزلی و تصویب آن توسط نمایندگان مردم در خانه ملت خبری بسیار مسرت‌بخش در اواخر ماموریت 4 ساله مجلس دهم برای توسعه‌گیلان بود که امیدواریم شورای نگهبان با دقت نظری که دارند نسبت به لایحه دولت توجه و آن را مورد تصویب قرار دهند.

هادی تیزهوش‌تابان بیان کرد: با اضافه شدن شهرک‌های صنعتی و همچنین اراضی با مالکیت دولتی به محدوده فوق زمینه جذب و توسعه سرمایه‌گذاران تولیدی داخلی و خارجی فراهم خواهد شد و در سالی که به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است بستر جهش سرمایه‌گذاری نیز فراهم خواهد شد.
 
وی گفت: دستیابی به اقتصاد بدون نفت و توجه به تولید محصولات صادرات محور با نگاه به فرصت‌های موجود در کشور و استفاده از پتانسیل‌های داخلی گیلان و فراهم کردن فرصت‌های شغلی پایدار از مزیت‌های این مصوبه ارزشمند نمایندگان مجلس است.
 
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه ادامه داد: بازار مصرف کشورهای CIS  یک فرصت طلایی برای تولید داخل است، در سال جاری می‌باید از همه فرصت‌ها برای تحقق جهش تولید استفاده کنیم و این دیدگاه ما را، به جهش اقتصادی متصل خواهد کرد وجود حمل و نقل ترکیبی از جمله فرودگاه بین‌المللی رشت، نزدیکی به پایتخت، بنادر و کشتیرانی منطقه آزاد، حمل و نقل و ترانزیت به واسطه داشتن مرز زمینی با آذربایجان نزدیکی به مراکز صنعتی و پرجمعیت تداعی گر چشم انداز روشن است.
 
 وی افزود: این مصوبه انگیزه و زمینه سرمایه‌گذاری را در گیلان با افزایش روبه‌رو خواهد کرد و با ایجاد این مزیت محدوده‌های برخوردار از مزایای مناطق آزاد می‌توانند فرصت‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغال‌زایی مناسبی را خلق کنند.
 
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با داشتن کارشناسان و صاحب‌نظران برجسته اقتصادی و بازرگانی عمیقا به دنبال خلق فرصت‌های طلایی برای رشد و بالندگی اقتصاد گیلان هستند چرا که گیلان همیشه یکی از دروازه‌های مهم روابط با دنیای خارج بوده است و خوشبختانه هم‌اکنون حاکمیت به دنبال سرمایه‌گذاری ارزشمندی بر روی مزیت‌های اقتصادی و بازرگانی گیلان است و آینده گیلان آینده‌ای بسیار درخشان نه تنها برای گیلان بلکه برای ایران خواهد بود.
ایران و روسیه پایتخت حمل و نقل رشد سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر